poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  IV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalkowych On-Line

  Polecamy

  Zuzanna Jarosz
  Zuzanna Jarosz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Teatr „Maska”, jako gość z zagranicy, bierze udział w IV Międzynarodowym Niezależnym Festiwalu Teatrów Lalkowych On-Line „Wyspa Lalek”. Festiwal rozpoczyna się 10 listopada i potrwa cztery dni. Wydarzenie jest organizowane przez artystów teatru lalek z Kostromy, Moskwy i Petersburga.

  Celem festiwalu jest popularyzacja teatru lalek, pobudzenie twórczej inicjatywy artystów lalkarzy oraz nawiązanie kontaktów między profesjonalistami w Rosji i za granicą. To droga do poczucia wolności dla poszukujących artystów. Najważniejszą częścią koncepcji festiwalu jest dotarcie do artystów lalkarzy, którzy dysponując profesjonalnym, ugruntowanym warsztatem, poszukują nowych dróg, nowego języka, odchodzą od tradycyjnych form i tekstów, skupiając się na osobistych relacjach z lalką/przedmiotem w przestrzeni zabawy i improwizacji.

  fot. Plakat wydarzenia

  Podczas tegorocznego Festiwalu wystąpi 14 teatrów z różnych regionów Federacji Rosyjskiej. Teatr „Maska” będzie reprezentował aktor Bogusław Michałek w etiudzie teatru cieni pochodzącej z jego autorskiego spektaklu „Okno”. Wystąpi on-line 12 listopada w piątek o godz. 16:30.

  W programie pozakonkursowym zostaną zaprezentowane dwa krótkie spektakle Teatru „Maska” z cyklu „Historie o miłości”, zrealizowanego na podstawie tekstów Magdy Żarneckiej, z muzyką Urszuli Chrzanowskiej.

  • 10 listopada nagranie spektaklu/etiudy „Zapracowany Tata. Historia o milości” w reżyserii Anny Złomańczuk
  • 13 listopada nagranie spektaklu/etiudy „Smutna Kobieta. Historia o milości” w reżyserii Tomasza Kuliberdy

  Podczas internetowej transmisji na żywo, w pierwszych trzech dniach Festiwalu, aktorzy-lalkarze będą konkurować ze sobą o sympatię i głosy widzów zgromadzonych przed ekranami komputerów i telefonów, a także o nagrody przyznawane przez jury profesjonalne.

  Jurorzy wywodzący się z teatru lalkowego – aktorzy, reżyserzy, scenografowie oraz krytycy będą przyznawać nagrody w trzech kategoriach: Teatr, który warto odwiedzić, Najlepszy aktor, Najlepsza lalka (dla najlepszego projektanta lalek).

  Uczestnicy i widzowie mają przed sobą kilka dni niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy do oglądania i kibicowania artystom-lalkarzom!

  Linki do transmisji pojawią się na stronie festiwalu: https://puppetisland.ru

  Źródło: Teatr Maska

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com