+

Piłkarze Resovii zremisowali z Wisłą Kraków

Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi

Resovia Rzeszów zremisowała z Wisłą Kraków 1:1 (0:0) w ramach 29. Kolejki Fortuna 1 ligi. Kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim obie bramki zobaczyli dopiero w doliczonym czasie gry. Kolejne spotkanie podopieczni Rafała Ulatowskiego zagrają na wyjeździe w Gdyni z walczącą o awans Arką. Spotkanie zaplanowane jest na niedzielę 28 kwietnia na godzinę 12:40.

W pierwszej części meczu to zawodnicy Białej Gwiazdy byli bardziej aktywni, a to oni oddali pierwszy celny strzał, dzięki uderzeniu Dejviego Bregu, które zmusiło bramkarza do interwencji. Następnie dwie akcje należały do gospodarzy, jednak obrona krakowian była skuteczna. W 12. minucie pojawiło się niebezpieczeństwo w polu karnym Wisły, ale rywale nie wykorzystali zamieszania. W kolejnych minutach gra przeniosła się do środka pola, ale tylko na chwilę, bo w 18. minucie Resovia miała szansę po stałym fragmencie gry, jednak nie zdołała skutecznie strzelić.

W 33. minucie gospodarze znów ruszyli w stronę szesnastki Wisły, ale piłkę odebrał Carbó tuż przed polem karnym. Do przerwy Biała Gwiazda zagroziła tylko raz, ale bramka nie padła.

Po przerwie pierwszą okazję stworzyli sobie goście z Krakowa, ale nie udało im się skutecznie oddać strzału. Wraz z upływem czasu obraz gry się nie zmieniał, zespół R22 dominował, a Resovia rzadko zaglądała pod pole karne Wisły.

Emocje pojawiły się w końcówce, gdy w doliczonym czasie gry Angel Rodado wykorzystał podanie Patryka Gogóła i dał swojej drużynie prowadzenie. Gdy wydawało się, że trzy punkty trafią do Krakowa, gospodarze wyrównali po strzale Macieja Górskiego.

RESOVIA – WISŁA KRAKÓW 1:1 (0:0)
    0:1, Ángel Rodado (90)
    1:1, Maciej Górski (90)

Resovia: Pindroch – Tomal, Bondarenko, Buchał, Mikulec – Ibe-Torti, Wasiluk (46. Radosław Kanach), Urynowicz, Łyszczarz (78. Bartłomiej Ciepiela), Eizenchart (66. Gracjan Jaroch) – Górski.

Wisła: Ratón – Jaroch, Łasicki, Colley, Juncà (67. Jakub Krzyżanowski) – Villar (46. Ángel Baena), Duda, Carbó (81. Igor Sapała), Alfaro (74. Michał Żyro), Bregu (46. Patryk Gogół) – Rodado.

żółte kartki: Wasiluk, Eizenchart, Tomal, Ciepiela – Carbó, Żyro. sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).