sobota, 25 maja, 2024
spot_img
+

  Medal Wielki Uniwersytetu Rzeszowskiego dla Władysława Ortyla

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Marszałek Województwa Podkarpackiego został uhonorowany Medalem Wielkim Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ceremonia miała miejsce dzisiaj podczas posiedzenia Senatu tej uczelni.

  Medal Wielki Uniwersytetu Rzeszowskiego stanowi najwyższe wyróżnienie przyznawane przez tę uczelnię. Jest to sposób uznania dla osób, które wniosły istotny wkład w jej rozwój. Decyzja o przyznaniu medalu została podjęta na wniosek Kolegium Rektorskiego. Podczas uroczystości, medal został wręczony przez prof. Sylwestra Czopka, rektora uczelni, oraz prof. Adama Reicha, rektora elekt. W posiedzeniu senatu uczestniczyli także członkowie zarządu: wicemarszałek Piotr Pilch, Anna Huk i Stanisław Kruczek.

  Ten medal idzie w dobre ręce. Znamy marszałka głównie od strony sprawowania funkcji w samorządzie województwa, ale trzeba przypomnieć jego wcześniejszy dorobek, bo jest bardzo okazały, łącznie z pełnieniem funkcji rządowych. To także odznaczenia państwowe, które posiada pan marszałek w tym Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Senat Uniwersytetu Rzeszowskiego w uznaniu zasług za wieloletnie wsparcie, zapewnienie jak najlepszych warunków dydaktycznych na wniosek Kolegium Rektorskiego przyznał to odznaczenie. Jesteśmy bardzo wdzięczni za środki inwestycyjne, które przy pana udziale wpływają do Uniwersytetu. Przypomnę również strategiczną decyzję o przekazaniu szpitala wojewódzkiego na rzecz naszego kierunku lekarskiego. To był trudny proces, trwający dość długo, ale na szczęście „finis coronat opus” i ten szpital jest podstawą rozwoju naszej uczelni.

  prof. Sylwester Czopek, JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego

  Podczas uroczystej części posiedzenia senatu 18 studentów odebrało stypendia przyznane przez Ministra Nauki.

  Gdy otrzymujemy wyróżnienie to zawsze wracają wspomnienia z tych lat współpracy i wielu wspólnych przedsięwzięć. Wsparcie nauki i edukacji to wielki zaszczyt, bo to inwestycja w przyszłość. Efekty tych decyzji widać dopiero po jakimś czasie. Kończąca się kadencja była czasem wielu wyzwań i działań, ale również niespodziewanych wydarzeń. Cieszę się, że mimo tych wyzwań wiele wspólnych przedsięwzięć udało się dokonać, szczególnie w zakresie szpitala uniwersyteckiego. Dziękuję obecnym tu również członkom zarządu, którzy oczywiście podejmowali wspólnie ze mną te decyzje. Jak zawsze podkreślam inwestycje w naukę i edukacje często są trudne i wymagają pracy oraz nakładów, ale nigdy nie przynoszą strat.

  Władysław Ortyl, marszałek Województwa Podkarpackiego
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com