środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Przed nami gala charytatywna „Pod Skrzydłem Anioła – Skrzydła Edukacji”, w której możesz uczestniczyć i pomagać!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Stowarzyszenie „Pod Skrzydłem Anioła” zostało założone po to, by jednym słowem pomagać. Obecnie tworzą go przedsiębiorcy, dziennikarze, artyści z Rzeszowa i okolic – grupa ludzi, dla których wspieranie innych jest ogromną pasją oraz miłością.  Misją programu, który jest realizowany w tym stowarzyszeniu jest organizacja wydarzeń, podczas których funkcjonuje zbiórka funduszy na cele charytatywne – by wesprzeć potrzebujących. Przed nami piąta edycja gali charytatywnej pod hasłem „Pod Skrzydłem Anioła – Skrzydła Edukacji”, której możesz stać się uczestnikiem, wpłacając tylko pieniądze na konto zbiórki. A cel, jaki przyświeca tej zbliżającej się imprezie to zbiórka na działania wspierające edukację młodzieży z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych.

  Między innymi, dzięki uzbieranym pieniądzom możliwe, że uda się opłacić czesne dla młodych ludzi, którzy chcą kontynuować swoją naukę, a nie mają na to środków. Również z uzbieranych pieniędzy, członkowie tego stowarzyszenia chcą przekazać je na finansowanie kursów, szkoleń, zajęć specjalistycznych dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Dodatkowo, za zebrane fundusze zostaną zakupione między innymi laptopy oraz potrzebny inny sprzęt do nauki, czy materiały edukacyjne. Także dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z porady psychologa lub coacha oraz z innego wsparcia psychologicznego, doradztwa zawodowego, czy pomocy w odbyciu praktyk zawodowych. Jednym słowem, cały dochód z gali zostanie przekazany na realizację programu „Skrzydła Edukacji”. Jest to program stypendialny pod Skrzydłem Anioła.

  Gala w tym roku odbędzie się 20 kwietnia, o godzinie 19:00, wieczorem, w Hotelu Falcon, który znajduje się przy ul. Jastrzębiej 29 w Rzeszowie. Jest to sobota, a więc łatwo możesz wygospodarować czas na to, by wziąć udział w tym charytatywnym wydarzeniu. Jeden bilet wstępu kosztuje 500 zł. Nie zabraknie na imprezie oczywiście wspaniałych atrakcji oraz wyjątkowych gości. Galę poprowadzi Paweł Orleański, znany z prowadzenia na przykład programu telewizyjnego „Galileo”. Drugą osobą, która poprowadzi całą imprezę będzie komik – iluzjonista, oraz stand-uper Paweł Kluz.

  Pojawi się podczas tego eventu wiele gwiazd. Jedną z nich jest Justyna Reczeniedi. To operowa śpiewaczka, ale też polonistka oraz doktor habilitowana sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej wokalistyka. O oprawę muzyczną tego wydarzenia zadba również wokalista może bardziej znany publiczności – Marek Piekarczyk, wokalistka zespołu TSA, grającego mocniejsze, rockowe kawałki. Tym razem piosenkarz ten wystąpi w towarzystwie Tadeusza Apryjasa, który będzie grał na gitarze oraz Jacka Borowieckiego, który będzie posługiwał się instrumentem perkusyjnym – cajonem.

  Jeśli chodzi o Justynę, która już niedługo zaśpiewa na gali, jest to bardzo utalentowana sopranistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale filologii polskiej. Jest solistką Polskiej Opery Królewskiej oraz profesorem na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jej kariera artystyczna to prawdziwa podróż po najważniejszych scenach operowych świata, w tym Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Opery Narodowej w Rydze, czy Teatru Muzycznego w Poznaniu. Laureatka prestiżowych konkursów wokalnych, nagrała ponad 15 płyt długogrających. Jako założycielka projektu Baby Opera – Operowe Zwierzaki, angażuje się również w edukację muzyczną najmłodszych, co czyni ją nie tylko wybitną artystką, ale także zaangażowaną działaczką społeczną.

  Pan Marek to nie tylko utalentowany artysta estradowy, ale także człowiek o wielkim sercu, który od lat angażuje się w różnorodne projekty charytatywne. Przez swoją długoletnią karierę dał ponad 2700 koncertów na całym świecie, zdobywając serca słuchaczy w Polsce, USA, Kanadzie i wielu innych krajach. Pan Marek nawiązał ścisłą współpracę artystyczną z krakowskim Teatrem Groteska, gdzie gra koncerty i komponuje muzykę do spektakli tam wystawianych. Jego pasja i zaangażowanie sprawiają, że jego muzyka staje się niezapomnianym przeżyciem dla publiczności.

  A aby wziąć udział w imprezie, należy napisać maila, podając swoje imię i nazwisko oraz numer kontaktowy. Po otrzymaniu zgłoszenia, stowarzyszenie się z tobą skontaktuje.

  Pod Skrzydła Edukacji trafi młodzież w wieku od 18 do 26 lat, która wchodzi dopiero w dorosłe życie, zaczyna pełnoletność, była wychowankiem domu dziecka a teraz potrzebuje finansowego wsparcia na to, by kontynuować dalszą edukację, kształcenie czy też ma problem ze znalezieniem właściwej pracy.

  Jeśli chcesz, możesz cały czas pomagać, na przykład wpłacając już teraz, drogą internetową pieniądze właśnie dla młodych ludzi, którzy potrzebują finansowego wsparcia w dalszej ścieżce swojej zawodowej kariery. W tym celu wejdź na stronę internetową https://www.dajesz.com.pl/skrzydla-edukacji-stypendia-dla-dzieci-z-domow-dziecka?fbclid=IwAR0F4xyfLDWDCoLT1rqF2iKcWykIe8jtxVgXppvu–T9HN13Kp452gZsJkQ_aem_AU_GJfVSHuHZH1aRqEIYhQNvDxNB0D8DuRjzTiW1NMUh7f7auUAjQOGpr-7WNmRpXTXQbFYbpDxPg0EZflneN-E2.

  Patronat honorowy nad imprezą objęli Marszałek Województwa Podkarpackiego, Pan Władysław Ortyl, Wojewoda Podkarpacki, Pani Teresa Kubas Hul, Prezydent Miasta Rzeszowa, Pan Konrad Fijołek, Podkarpacki Kurator Oświaty, Pani Dorota Nowak-Maluchnik.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com