sobota, 25 maja, 2024
spot_img
+

  W Rzeszowie powstała pierwsza taka kawiarnia pod nazwą Hunny Bunny, z królikami w środku. Jeśli jesteś ciekawy, przyjdź na Jagiellońską!  

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Nie brakuje ludzi, którzy są kreatywni i pragną urozmaicić życie szczególnie to kulturalne mieszkańcom Rzeszowa oraz wspaniałą do tego rozrywkę, wpadając na całkiem innowacyjne pomysły. Po raz pierwszy w naszym mieście, przy ul. Jagiellońskiej bardzo niedawno temu powstała królicza kawiarnia, pod nazwą „Hunny Bunny”. W środku, w specjalnej strefie nie tylko znajdują się urocze króliki, ale też cały wystrój jej jest inspirowany właśnie nimi. I znajdziemy tutaj nie tylko piękne dekoracje nawiązujące do tych zwierząt, ale też i w ofercie menu znajdują się na przykład pierniczki w kształcie marchewek – ulubionego warzywa gryzoni. Cała knajpka jest bardzo urocza i przyjemnie spędza się w niej czas, na miłej pogawędce z innymi. Jednocześnie można zobaczyć króliki oraz nakarmić je, czy pogłaskać w specjalnie przygotowanym do tego kąciku.

  Przypominamy, że Hunny Bunny nie jest jedyną taką kawiarnią w Rzeszowie z rezydującymi w niej zwierzakami. Pierwszą była Kotłownia – koci kawiarnia, która mieści się przy ulicy Grunwaldzkiej, w samym centrum miasta. Miejsce to z kociakami przyciąga tłumy. W tym roku, kawiarenka z kotami będzie miała swoje pierwsze urodziny. Jak widać, pomysł się sprawdził, a szczególnie widać to po entuzjazmie, z jakim spotkało się to miejsce wśród rzeszowian.  Wszyscy, którzy odwiedzą kocią kawiarnię, mogą wejść w interakcję z pupilami. A przy okazji mogą też zjeść coś smacznego. Co więcej, kotki te pochodzą z fundacji Felineus i można je zaadoptować, czyli zabrać do swojego mieszkania.

  Przez długi okres czasu, w trakcie trwania remontu króliczej kawiarni na zewnątrz budynku wisiała kartka, z informacją, że wkrótce restauracja będzie otwarta. Doczekaliśmy się w końcu tego, a także podobnie jak w przypadku kociej kawiarni, króliki będzie można zabrać do swojego domu. Warto też dodać, że to pierwsze takie miejsce na Podkarpaciu.

  Najpopularniejsza królicza kawiarnia znajduje się w Krakowie. Została ona otwarta w 2022 roku. Lokal jest bardzo popularny, a miejsce to chwali się, że jest pierwszą kawiarnią z królikami w Europie. W Krakowie wstęp do króliczej zagrody jest płatny i kosztuje dla dorosłych – 20 zł, a dla dzieci – 17 zł.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com