wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Gratulujemy tancerkom z rzeszowskiego ArtDance, za zdobycie medali podczas prestiżowego konkursu!  

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Bardzo miło nam poinformować o kolejnych już sukcesach tancerek z rzeszowskiego zespołu tanecznego ArtDance, który jest grupą reprezentacyjną i działa przy Rzeszowskim Domu Kultury. Wyjecha niedawno temu, bo w dniach od 13 do 14 kwietnia, do Skrzyszowa, gdzie w Szkole Podstawowej numer 1 im. Jana Pawła II, odbywała się Liga Mistrzów Polski Południowej. Tancerki z naszego podkarpackiego regionu zdobyły na nich aż sześć nagród, z których bardzo się cieszymy.

  Jakie nagrody zdobyły tancerki podczas ostatniego wyjazdu?

  I miejsce – Mini formacja Jazz 17+

  I miejsce – Solo show dance 17+ Amelia Rusinek

  I miejsce – Duet jazz 17+ Oliwia Wilk, Ula Kuczma

  I miejsce – Duet modern 17+ Emilia Gurbała, Martyna Kołodziej

  II miejsce – Solo modern 17+ Anna Korzhova

  III miejsce – Solo modern 13-16 Aleksandra Winiarz

  Grupa Reprezentacyjna ArtDance jest dumą Rzeszowskiego Domu Kultury, działającą od października 2014 roku. Założycielką grupy była instruktorka-choreografka, Karolina Słonka-Kaczor. Od samego początku zespół skupiał młode talenty, które przeszły specjalny casting, sprawdzający ich umiejętności taneczne. Początkowo w skład grupy wchodziły tancerki w wieku 7-12 lat, a obecnie obejmuje młodzież w wieku 16+ lat. Od 2021 roku dołączyła również grupa juniorska, składająca się z tancerzy w wieku 13+ lat.

  Zajęcia przygotowawcze dla obu grup opierają się na technice tańca współczesnego, show dance, obserwacji ciała, improwizacji ruchowej oraz wyrażaniu emocji podczas tańca. Instruktorem i opiekunem artystycznym grupy jest Wiktoria Lech. Z kolei Aleksander Szczerbaty, prowadzi zajęcia z akrobatyki. Zarówno Grupa Reprezentacyjna ArtDance Seniorki, jak i ArtDance Juniorki aktywnie uczestniczą w licznych konkursach i przeglądach tanecznych o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com