wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Rekordowy pierwszy kwartał 2024 na lotnisku Rzeszów – Jasionka

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W pierwszych trzech miesiącach 2024 roku lotnisko w Jasionce obsłużyło ponad 190 tysięcy pasażerów. Jest to rekordowy pierwszy kwartał w historii tego portu, z wynikiem o 3 procent lepszym niż w ubiegłym roku.

  W pierwszym kwartale około 80 tysięcy pasażerów skorzystało z lotów obsługiwanych przez Ryanair, 45 tysięcy przez LOT, a 15 tysięcy przez czarterowe linie lotnicze, natomiast po 11 tysięcy przez Wizz Air i Lufthansę. Jeśli chodzi o kierunki podróży, najwięcej pasażerów odprawiono na trasach do Warszawy (44 tysiące), Londynu (41 tysięcy), Rzymu i Monachium (po 11 tysięcy), oraz Dublina (10 tysięcy).

  Cały czas widoczny jest progres i z miesiąca na miesiąc coraz więcej pasażerów wybiera nasze lotnisko, za co serdecznie chciałbym im podziękować. Z dużym optymizmem podchodzimy do całego sezonu letniego, licząc na kolejne świetne wyniki. Tym bardziej, że siatka połączeń regularnych i czarterowych jest bardzo atrakcyjna, z nowościami takimi jak Alicante, Majorka czy Izmir, więc każdy powinien znaleźć coś interesującego dla siebie, czy to na wymarzony urlop, czy na krótki wypad przeznaczony na zwiedzanie wybranego miasta.

  mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.
  Fot. Krystian Dobrzański Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów

  W samym marcu lotnisko odprawiło około 67 tysięcy osób. Od kwietnia w letnim rozkładzie lotów pojawi się jeszcze większa liczba kierunków. W szczycie sezonu wakacyjnego będzie to aż 13 tras regularnych i 15 czarterowych, co tygodniowo przekłada się na ponad 120 rotacji pasażerskich. Oprócz nowości na liście połączeń, idealnych na wakacje warto rozważyć trasy do Włoch, USA, Chorwacji, oraz czartery do Turcji, Grecji, Egiptu, Czarnogóry i Tunezji. Przesiadając się przez Warszawę, Monachium czy Londyn (rejsy codziennie, łącznie 56 razy w tygodniu), można dostać się praktycznie do wszystkich kierunków świata.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com