wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  W ramach Krośnieńskich Dni Tańca, balet z RCKP wystawił przepiękną sztukę pt. „Królewna Śnieżka”

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Krośnieńskie Dni Tańca to impreza taneczna, organizowana już po raz 23. w miejscu – w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza, przy ul. Kolejowej 1 w Krośnie. Od 6 do 28 kwietnia, organizowane są w tym roku koncerty tańca, premiera widowiska baletowego, prezentacja niemal wszystkich grup tanecznych działających w mieście, gościnne projekty, wystawa fotografii i warsztaty. To ogromna impreza, która już trwa i która zrzeszyła do tej pory szczególnie spore grono fanów sztuki i kultury na najwyższym poziomie. Przed każdym wstępem należy kupić odpowiednio wcześniej bilet – wchodząc na stronę internetową – https://bilety.rckp.krosno.pl/. A tymczasem prezentujemy pokaz taneczny grupy baletowej, działającej przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, który odbył się 14 kwietnia o godzinie 18-tej. Tancerze zaprezentowali spektakl pod tytułem „Królewna Śnieżka”. Widowisko było przepiękne i dokładnie odwzorowało całą bajkę, jak z resztą widać na zdjęciach, które dołączamy do artykułu i o czym mogli przekonać się osoby, siedzące na widowni tego wieczoru.

  Kim jest zespół baletowy, który zaprezentował się na dużej scenie?

  Grupy Baletowe to zespół baletowy działający przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. W skład baletu wchodzi około 80 tancerek, które intensywnie ćwiczą, w czterech grupach i podzielone one są pod względem doświadczenia oraz wieku. Co roku Grupy Baletowe prezentują oczywiście baletowe, piękne widowisko w oparciu o technikę tańca klasycznego. Każdy taki spektakl to niesamowite widowisko, połączone z piękną scenografią oraz grą świateł, które opowiada bajkę. Zespół do tej pory wystawił już „Kopciuszka”, spektakl pt. „Jak znaleźć prawdziwą księżniczkę”, „Piotrusia Pana” czy „Jasia i Małgosię”. Tym razem, w tym roku, widownia miała okazję zobaczyć spektakl taneczny pt. „Królewna Śnieżka”.

  Praca nad każdym takim widowiskiem przypomina prawdziwy teatr, w którym występują tancerze baletowi. Planowana jest z wyprzedzeniem premiera, grupa stara się przez cały jeden sezon przygotować wspaniałe widowisko. Każdy tancerz dostaje tutaj określoną rolę, szyte są kostiumy, przygotowywana jest profesjonalna choreografia. Oczywiście także są organizowane próby – zarówno na salach tanecznych, jak i na dużej scenie, razem z realizatorem światła oraz dźwięku.

  Krosno szczególnie otwarte jest na taniec. Co roku, to właśnie to miejsce staje się areną dla tancerzy, którzy na wielu organizowanych tutaj konkursach tanecznych, rywalizują ze sobą o cenne nagrody, medale czy wyróżnienia, jak choćby Ogólnopolski Festiwal Tańca INTERMEDIUM, który odbywa się w czerwcu i zrzesza najlepszych tancerzy nie tylko z regionu, ale też z całej Polski. W kwietniu, za sprawą Krośnieńskich Dni Tańca mają okazję zaprezentować się zespoły taneczne, które działają w Krośnie, ale nie tylko, bo organizowane są w tym czasie różne warsztaty taneczne, na których każdy doświadczony albo też początkujący tancerz może się odnaleźć i w tym roku poćwiczyć na przykład tango argentyńskie. Do tego odbywają się tutaj w ramach tej imprezy różne koncerty tańca oraz inne widowiska oczywiście taneczne.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com