wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Minister nauki przyznał stypendia naukowe, artystyczne oraz sportowe. Którzy studenci z Politechniki Rzeszowskiej otrzymali je?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Możemy pogratulować studentom Politechniki Rzeszowskiej, za szczególne osiągnięcia, które docenił Minister Nauki. Dariusz Wieczorek przyznał w sumie, 386 studentom z całej Polski, za rok akademicki 2023/2024, za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe specjalne, jednorazowe stypendia w wysokości 17 tys. zł każde. Wśród nagrodzonych jest aż piętnastu uczniów rzeszowskiej uczelni, którzy kształcą się na Politechnice. Jest to jednorazowe świadczenie pieniężne. Minister ten wyróżnił w sumie prawie 400 studentów, spośród ponad tysiąca wniosków, które spełniały warunki do tego, aby taką nagrodę otrzymać.

  Kto otrzymał stypendia, jeśli chodzi o studentów Politechniki Rzeszowskiej?

  Jeśli chodzi o Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa, stypendium otrzymał Filip Konrad Tlałka, który uczy się na kierunku lotnictwo i kosmonautyka. Z Wydziału Chemicznego nagrodę pieniężną dostała Katarzyna Kisiel, z kierunku technologia chemiczna a także, pieniądze otrzymała Kinga Anna Ślusarczyk, która kształci się pod tym samym kierunkiem.

  Z Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej to wysokie świadczenie pieniężne dostała Magdalena Wiktoria Dul, która wybrała kierunek kształcenia na Politechnice – inżynieria i analiza danych oraz Vitalii Morskyi, który obecnie studiuje na tym samym kierunku.

  Jeśli chodzi o Wydział Zarządzania, tutaj najwięcej studentów zostało wyróżnionych i tym samym nagrodzonych. Wszyscy studenci z tego wydziału, którzy dostali takie stypendium  uczą się na kierunku finanse i rachunkowość. A osobami, które zostały wyróżnione przez ministra Dariusza Wieczorka, są: Joanna Weronika Czupich, Kinga Angelika Dębska, Klaudia Dubiel, Dominika Anna Hammer, Natalia Małgorzata Hawro, Dorota Mysor, Nikola Piątek, Karolina Płachta, Anna Elżbieta Sroka, Wiktoria Maria Szurlej.

  Wszystkim studentom serdecznie gratulujemy tak wielkiego wyróżnienia zwłaszcza w obszarze naukowym i tym samym życzymy wszystkim stypendystom dalszych sukcesów w swojej ścieżce zawodowej. Stypendium od Ministra Nauki jest bardzo prestiżową nagrodą, a znalezienie się w  tak elitarnym gronie najlepszych uczniów szkół wyższych w całej Polsce świadczy o ogromnym potencjale studentów. Takie wyróżnienie już na tym etapie kształcenia dla wszystkich studentów jest wielką nagrodą.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com