środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Powiat Rzeszowski wybuduje nowoczesną strzelnicę sportową w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Rzeszowie, przy ulicy Biznesowej, powstaje jedna z najnowocześniejszych strzelnic sportowych w naszej części Polski. Nowa strzelnica będzie składać się z 50-metrowej hali strzeleckiej, sali instruktażowej oraz pomieszczeń biurowych i technicznych o łącznej powierzchni 1 120,46 m2. Planowane jest otwarcie obiektu na wiosnę przyszłego roku, co umożliwi miłośnikom sportów strzeleckich korzystanie z niego.

  W piątek 22 marca Starosta Rzeszowski Marek Sitarz podpisał umowę na budowę strzelnicy. Wykonawcą prac będzie firma Karpat-Bud.

  Strzelnica jest budowana na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”, utworzonego przez Powiat Rzeszowski. Zakres prac obejmuje różnorodne działania, takie jak roboty ziemne, fundamenty, roboty murowe, dach, elewację, wykończenie wnętrz oraz instalacje elektryczne i sanitarną. W hali strzeleckiej znajdzie się sześć podstawowych linii strzeleckich, rozmieszczonych co 1,3 m wzdłuż osi stanowisk. Każde stanowisko będzie miało wymiary 2,5 metra długości i 1,2 metra szerokości, a także utwardzoną powierzchnię. Podłoże hali umożliwi prowadzenie strzelania w różnych pozycjach strzeleckich. Wyposażenie obejmie zespół kulochwytu głównego, kulochwyt dolny, przegrody pionowe i system multimedialny do ćwiczeń strzeleckich. Pokrycie strzelnicy dachem ograniczy uciążliwości związane z jej użytkowaniem.

  To niezwykle ważna inwestycja, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom różnych środowisk. Takiego obiektu w okolicy dotychczas nie było. Ze strzelnicy korzystać będą i młodsi i starsi, i zawodowcy, i amatorzy

  Marek Sitarz, Starosta rzeszowski

  Budowana strzelnica ma na celu wspieranie rozwoju sportu, promowanie zdrowego trybu życia oraz edukację. Jej powstanie przyczyni się do zwiększenia zainteresowania sportami strzeleckimi w powiecie i okolicy. Nowoczesny obiekt umożliwi naukę bezpiecznej obsługi broni, rozwijając odpowiednie umiejętności i świadomość w zakresie przestrzegania procedur bezpieczeństwa.

  Wybudowanie strzelnicy ma istotne znaczenie także z uwagi na fakt, że niektóre kierunki kształcenia w szkołach podległych Powiatowi Rzeszowskiemu ściśle wiążą się z bezpieczeństwem i obronnością. W Zespole Szkół w Tyczynie działa liceum o profilu policyjnym i penitencjarnym, w Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie jest klasa wojskowa, a w Trzcianie kształci się kadra pożarnicza. Powiatowa strzelnica będzie również dostępna dla sportowców oraz służb mundurowych.

  Budowa strzelnicy wpisuje się w dążenie do rozwoju sportów strzeleckich oraz do wykształcenia świadomych, odpowiedzialnych obywateli, gotowych sprostać współczesnym wyzwaniom.

  Marek Sitarz, Starosta rzeszowski

  Łączna wartość inwestycji wynosi ponad 17 milionów złotych. 15 milionów to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, zaś 2 miliony to wkład własny Powiatu Rzeszowskiego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com