sobota, 25 maja, 2024
spot_img
+

  Lubisz wyszywać albo haftować? Kochasz robótki ręczne? Koniecznie zgłoś swoje rękodzieło na konkurs, który organizuje GOKiB w Krasnem!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wystartowała 8. edycja Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Rękodzielniczej pod nazwą „Piękno zamknięte w koronce”. Jego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem. Wziąć w nim udział mogą wszystkie osoby, od 9 roku życia, a specjalne jury będzie oceniało najpiękniejsze hafty w dwóch kategoriach, dziecięcej oraz młodzieżowej razem z dorosłymi. Rękodzieło należy dostarczyć do 6 maja, do GOKiB, przy ul. Krasne 743.

  Co należy zrobić, by uczestniczyć w tych rękodzielniczych rozgrywkach?  

  Wystarczy dostarczyć osobiście, do siedziby organizatora maksymalnie dwie prace, wykonane tylko własnoręcznie. Materiał, na którym wykonasz albo koronkę szydełkową – serwetę, albo koronkę wykonaną innym stylem, dowolną techniką koronkarską, albo pracę przypominającą haft rzeszowski, nie może mierzyć więcej niż jeden metr długości lub średnicy.

  Celem całego konkursu jest „podtrzymywanie tradycji rękodzielniczych w regionie, kształtowanie świadomości regionalnej, wspieranie amatorskiej twórczości rękodzielniczej, pobudzanie, rozwój inwencji twórczej, wyrabianie poczucia estetyki.” – jak możemy dowiedzieć się z regulaminu. Dodatkowo, organizatorzy zastrzegają, że żadna zgłaszana praca nie może być nagradzana w innych konkursach. Kiedy będziesz zgłaszać swoje rękodzieło, na konkurs, zamieść koniecznie dodatkowo metryczkę ze swoim imieniem i nazwiskiem, adresem zamieszkania oraz numerem telefonu kontaktowego. Do tego przynieś wypełnioną kartę zgłoszenia, która znajduje się razem z regulaminem, do pobrania na stronie internetowej https://gokkrasne.pl/ oraz wypełnioną kartę zgody na przetwarzanie swojego wizerunku.

  Werdykt jury zostanie opublikowany w internecie, na oficjalnej stronie Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnem (www.gokkrasne.pl) a także na portalu Facebook GOKiB Krasne. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy, a o wygranej oraz terminie wręczenia nagród zostaną powiadomieni telefonicznie. Wszelkie pytania odnośnie konkursu kieruj do organizatora, pisząc na adres poczta@gokkrasne.pl.

  Honorowy patronat wydarzenia objęli Starosta Powiatu Rzeszowskiego i Wójt Gminy Krasne. Partnerem w Konkursie jest Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com