-0,3 C
Rzeszów
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
+

  Konferencja prasowa o konflikcie na granicy polsko-białoruskiej

  Polecamy

  Monika Służały
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na rzeszowskim Rynku dnia 10 listopada 2021 r.  działacze podkarpackiej Konfederacji przedstawili swoje stanowisko w kwestii coraz bardziej napiętej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

  Tomasz Buczek, lider Ruchu Narodowego na Podkarpaciu zwrócił uwagę na zachowanie rzeszowskiego Ratusza i prezydenta miasta Konrada Fijołka, który nawołuje do wpuszczenia na teren naszego kraju imigrantów ekonomicznych, którzy okupują naszą wschodnią granicę.

  -,,Jest to zachowanie haniebne i antypolskie. Nie zgadzamy się z tym, nie zgadza się z tym zdecydowana większość Polaków, zdecydowana większość mieszkańców Rzeszowa”.

  Tomasz Buczek zapowiedział, że lokalna Konfederacja podejmie działania podczas najbliższej sesji Rady Miasta, aby jasno określić, jakie jest stanowisko, które wyraża większość mieszkańców stolicy Podkarpacia. Marcin Kowalski reprezentujący Młodzież Wszechpolską zapowiedział działania wspierające obrońców naszych granic. Już w najbliższą  niedzielę na rzeszowskim rynku odbędzie się zgromadzenie, które będzie wyrazem wsparcia polskich żołnierzy, funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji, którzy stoją na straży naszego bezpieczeństwa, zwłaszcza tych znajdujących się teraz w okolicach Kuźnicy. Wśród nich są także nasi żołnierze z Podkarpacia, m.in. z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

  Przewodniczący okręgu rzeszowskiego Konfederacji Korony Polskiej, Jacek Ćwięka odniósł się do wczorajszej nadzwyczajnej sesji Sejmu RP, podczas której premier rządu Mateusz Morawiecki, oraz ministrowie resortów mundurowych mieli przedstawić sytuację na polskiej granicy z Białorusią.

  – ,,Jak się okazało pan Premier nie odpowiedział szczegółowo na zadane pytania i nie rozwiał szeregu wątpliwości, jakie nurtują Polaków. Powiedział tylko bardzo oględnie, że obrona naszej wschodniej granicy będzie realizowana. Wobec tego kierujemy szczegółowe pytania do Pani Wojewody Ewy Leniart, aby dokładniej wyjaśniła planowane działania mające zapewnić bezpieczeństwo na naszym podkarpackim odcinku wschodniej granicy”.

  Pani Joanna Suska reprezentująca partię KORWiN zaapelowała o jedność i solidarność w działaniach na rzecz bezpieczeństwa naszych granic, odnosząc się do nieodpowiedzialnych działań niektórych liberalnych i lewicowych polityków, oraz ,,patocelebrytów” próbujących grać na emocjach Polaków. W podobnym tonie wyraziła się pani Małgorzata Zych, liderka Konfederacji z Tarnobrzega, która zaznaczyła, że w takim momencie, jaki mamy teraz, najważniejsza jest solidarność wszystkich politycznych sił, aby zapewnić bezpieczeństwo naszych granic, a zwłaszcza granicy wschodniej.

  Po konferencji prasowej działacze Konfederacji udali się z pismem do Wojewody Podkarpackiego, pani Ewy Leniart.

  źródło: Materiały prasowe

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -