piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Fundacja Felineus chce uruchomić szpital dla kotków. Wesprzyj akcję i oddaj swój głos w ramach konkursu “Łap dotację na organizację”

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Fundacja Felineus z Rzeszowa walczy o dotację na szpital dla kotów.

  Fundacja Felineus  to nie miejsce na mapie, budynek, schronisko. To grupa wspaniałych  osób, które każdego dnia  niosą pomoc potrzebującym zwierzętom w swoim prywatnym,  wolnym od pracy i domowych obowiązków czasie. Wolontariusze fundacji to miłośnicy wszystkich zwierząt –  jednak w swojej pomocy postanowili skupić się głównie na kotach. Dlaczego? Po pierwsze: koty są tymi zwierzętami udomowionymi, dla których często ciężko znaleźć pomoc w gminach/miastach, które traktowane są obojętnie. A po drugie: koty to niesamowite zwierzęta wokół których niestety krąży wiele krzywdzących mitów.

  Od początku istnienia fundacji, jej trzon stanowią wolontariusze i tzw. “domy tymczasowe”. “Domy tymczasowe”  to prywatne domy/ mieszkania tych wolontariuszy, którzy postanowili użyć swoje lokum i nieodpłatnie zajmują się kotami trafiającymi pod ich skrzydła:  od momentu przyjęcia przez fundacje kota pod opiekę, aż do momentu adopcji, czyli znalezienia zwierzakowi nowego domu.

  Ale sama opieka nad znalezionym  i przygarniętym kotem to nie wszystko. Można powiedzieć, że to dopiero “ połowa sukcesu”. Bo każdy przyjęty kot wymaga przygotowania do adopcji, wiele z nich potrzebuje leczenia, a “domy tymczasowe” potrzebują dla swoich podopiecznych karmy i żwirku (nie wspominając już o “towarach luksusowych” typu  zabawki, środki pielęgnacyjne i higieniczne dla kotów, środki czystości dla domu tymczasowego).

  Tylko podstawowe koszty to kwoty rzędu 400,00 zł  – 4000,00 zł. Skąd taka rozbieżność? Zależy ona od stanu zdrowia kota i potrzeby jego leczenia czy specjalistycznej karmy. Zdarzają się także takie sytuacje, gdzie przygotowanie  kota do adopcji wyniosło ponad 10 000,00 zł.  Jest to przykład kosztów opieki  i przywrócenia do zdrowia kotów powypadkowych czy ciężko i przewlekle chorych. Oczywiście część z nich nawet po adopcji będzie wymagała specjalnej troski, częstszych wizyty  u weterynarza, badań kontrolnych czy specjalistycznej karmy.

  Dla fundacji, która nie jest w żaden sposób stale finansowana  przez  podmioty zewnętrzne – utrzymującej się jedynie z darowizn od osób prywatnych czy firm/ instytucji –  to ogromne wyzwanie. Każdego dnia dzwoni fundacyjny telefon z prośbami o interwencje i pomoc:   telefony dotyczą kotów chorych, powypadkowych, porzuconych maluchów. Często fundacja musi odmawiać z powodu braku fizycznego zaplecza – braku miejsca gdzie można bezpiecznie ulokować kolejnego kota, dać mu schronienie i poczucie bezpieczeństwa. Domy tymczasowe “pękają w szwach”. Przykładem jest miesiąc październik, w którym pod opieką fundacji było 200 kotów!

  Często  też pomoc dla bezdomnego kota przychodzi zbyt późno – z różnych powodów – ale to już temat na inny artykuł.

  W głowach felineusowych wolontariuszy kotłuje się masa pomysłów dotyczących rozwinięcia fundacji i usprawnienia pomocy dla kocich sierot. Niestety większość z nich  związana  jest z ogromnymi kosztami.  Kiedyś nawet narodził się pomysł: “A gdyby tak powstał fundacyjny szpitalik?”. Pozwoliłoby  to nie tylko znacznie zminimalizować koszty opieki nad podopiecznymi fundacji ale również szybciej reagować na zgłoszenia oraz zwiększyć zakres pomocy potrzebującym kotom. Rzeczywistość szybko jednak przywołuje do “porządku”.  Uruchomienie takiego szpitalika to spore koszty.

  Ostatnio jednak pojawiła się nadzieja, szansa: konkurs na portalu ratujemyzwierzaki.pl “Łap dotację na organizację”. Wszyscy wolontariusze i przyjaciele fundacji  zaczęli realnie wierzyć w to, że koci szpitalik jest na wyciągnięcie kociej łapki, na długość kociego wibrysa.

  W ramach konkursu Organizator przyznaje 12 nagród – 12 dotacji (3 x 100,000 zł, 3 x  50,000 zł, 3 x 30,000 zł i  3 x 10,000 zł). 12 organizacji będzie mogło spełnić swoje marzenia. Czy Felineus będzie jedną z nich? To zależy tylko  od Ciebie!

  Wygrana w konkursie dotacja, umożliwiłaby Fundacji Felineus zakup całego szpitalnego asortymentu! Pozwoliłaby spełnić jedno z jej największych marzeń dotyczących bezpośredniej pomocy bezdomnym kociakom!

  Jak powiedział  Richard Bach: „Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia”. Marzenie mamy – mocą jesteś Ty!

  Jak  możesz pomóc Fundacji Felineus wygrać dotację i spełnić “szpitalikowe marzenie”?

  W ramach konkursu  uruchomiona została na portalu ratujemyzwierzaki.pl skarbonka Fundacji Felineus. Do tej skarbonki – do 15 grudnia br. – zbieramy głosy (wpłaty). Liczy się  UNIKATOWA LICZBA DARCZYŃCÓW- GŁOSUJĄCYCH – nie wysokość wpłaty. Dlatego już Twój 1 zł  wystarczy by oddać swój głos na fundację w konkursie.

  To adres  konkursowej  skarbonki:

  https://www.ratujemyzwierzaki.pl/szpitalik-felineus

  Bądź spełnieniem marzenia Fundacji Felineus o kocim szpitaliku.

  Bądź spełnieniem marzenia bezdomnego kota o nowym życiu!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com