sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Strażacy sportowcy z Podkarpacia odznaczeni przez wojewodę

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul spotkała się z podkarpackimi strażakami, którzy w minionym roku odnieśli sukcesy sportowe zarówno na arenie krajowej, jak i zagranicznej.

  Podczas XXXIX Mistrzostw Polski Strażaków PSP w Tenisie Stołowym, które odbyły się w listopadzie ubiegłego roku w Radomiu, reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej z Podkarpacia ponownie potwierdziła swoją doskonałą formę, zajmując miejsce w czołówce. Mimo zaciętej rywalizacji, podkarpacka drużyna uległa jedynie reprezentacji województwa śląskiego, zdobywając tytuł drużynowego wicemistrza Polski strażaków PSP. W rywalizacji indywidualnej, Piotr Cyrnek, reprezentujący po raz trzeci województwo podkarpackie, po zaciętym finale, sięgnął po złoty medal i tytuł Mistrza Polski.

  Pod koniec września i na początku października 2023 roku odbyły się IX Europejskie Mistrzostwa Policjantów i Strażaków „ALICANTE 2023” (EUROPEAN POLICE&FIRE GAMES) w Hiszpanii. Imprezie tej towarzyszyło ponad 3000 policjantów i strażaków z 30 krajów, rywalizujących w 60 różnych dyscyplinach sportowych. Polskę reprezentowało pięciu strażaków z województwa podkarpackiego: Mariusz Wójcicki (KW PSP Rzeszów), Grzegorz Wójcicki (KM PSP Rzeszów), Kacper Lodarski (KP PSP w Mielcu), Krzysztof Marcinowski (KM PSP w Rzeszowie) i Tomasz Jurkiewicz (KP PSP w Przeworsku).

  Podkarpacka ekipa strażaków wróciła z Alicante z łącznie 22 medalami: 14 indywidualnymi (4 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych) oraz 9 drużynowymi (7 złotych i 2 srebrne).

  Strażacy z Podkarpacia od lat wykazują się wybitnymi osiągnięciami w różnorodnych dyscyplinach sportowych. Niezwykle cieszy mnie, że to właśnie reprezentanci naszego województwa osiągają znakomite wyniki na zawodach rangi międzynarodowej i krajowej, zarówno w rywalizacji zespołowej, jak i indywidualnej

  Teresa Kubas-Hul, wojewoda Podkarpacki
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com