poniedziałek, 15 lipca, 2024
+

  Pracownicy Punktów Obsługi Inwestora zdobywali wiedzę i umiejętności do pracy z przedstawicielami biznesu

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zakończył się istotny projekt, w którym wzięło udział niemal 200 urzędników z samorządów województwa podkarpackiego, którzy codziennie zajmują się obsługą inwestorów. W trakcie tego szkolenia pracownicy Punktów Obsługi Inwestora zdobyli nową wiedzę, pozwalającą na jeszcze lepszą i bardziej efektywną współpracę z lokalnymi przedstawicielami biznesu. Inicjatywa została wspólnie zrealizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego, która była partnerem projektu.

  Efekty projektu „Wysokie standardy obsługi inwestora w samorządach województwa podkarpackiego” zostały podsumowane podczas konferencji, która miała miejsce 6 października w Rzeszowie. Wydarzenie to zgromadziło wiele ważnych osób, a wśród nich wicemarszałek Ewa Draus, która osobiście wręczyła uczestnikom certyfikaty potwierdzające wdrożenie standardów obsługi inwestora.

  Ten projekt to wspólny sukces i dowód wspólnego zaangażowania w doskonalenie obsługi inwestorów w naszym regionie. Praca i determinacja są kluczowe dla przyszłości naszego województwa. Dzięki waszemu zaangażowaniu, województwo podkarpackie staje się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem dla inwestorów

  – powiedziała wicemarszałek Ewa Draus podczas spotkania z samorządowcami.

  W ramach tego projektu udało się zrealizować szereg istotnych działań. Przeprowadzono analizę wielu czynników, które wpływają na atrakcyjność inwestycyjną, takich jak dostępność zasobów pracy, lokalizacja, trendy demograficzne itp. W szkoleniach wzięła udział zarówno kadra kierownicza (73 uczestników), jak i pracownicy merytoryczni z Punktów Obsługi Inwestorów (101 uczestników). Dodatkowo zorganizowano trzy tury wizyt studyjnych dla kierownictwa jednostek samorządu terytorialnego województwa podkarpackiego, które miały miejsce w województwie opolskim.

  Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł prawie 1,8 mln zł, z czego ponad 1,5 mln zł pochodziło z dofinansowania, a pozostałe 200 tys. zł stanowiło wkład własny.

  Głównym osiągnięciem projektu było zastosowanie wyjątkowych norm obsługi inwestora w 41 instytucjach samorządu terytorialnego, które miały na celu usprawnienie świadczenia usług inwestorom w regionie poprzez ulepszenie warunków inwestycyjnych w naszym województwie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com