sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Ostatnie posiedzenie rzeszowskiej Rady Miasta

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W ostatni wtorek, 23 kwietnia, odbyło się ostatnie posiedzenie Rady Miasta Rzeszowa w kadencji, która właśnie dobiegała końca. Omawiano uchwały dotyczące planów zagospodarowania przestrzennego, zmian w budżecie, ale przede wszystkim był to czas refleksji i dyskusji nad nowym rozdziałem w życiu Rady Miasta.

  Ostatnie posiedzenie rady miasta zakończyło kadencję, która trwała aż 5,5 roku, co jest rekordem w historii współczesnego Rzeszowa. W tym czasie odbyło się 96 sesji, podczas których podjęto około 2200 uchwał, oraz przeprowadzono 670 posiedzeń komisji. To była kadencja pełna nowych wyzwań, takich jak pandemia i wybuch wojny na Ukrainie, z którymi miasto musiało sobie poradzić. Jednak Rzeszów stanął na wysokości zadania, również w kwestii kryzysu związanego z obniżeniem dochodów samorządów. W tym okresie zmieniła się również rola miasta, które stało się strategicznym, międzynarodowym ośrodkiem, coraz bardziej rozpoznawalnym. Sukcesem było przywrócenie budżetu Rzeszowa do poziomu przekraczającego 2 mld złotych.

  W nowej Radzie Miasta zasiądzie 25 radnych, z których 9 będzie reprezentować klub Prawo i Sprawiedliwość, 7 Koalicja Obywatelska, 5 Rozwój Rzeszowa, a 4 Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa. Pierwsze posiedzenie odbędzie się na początku maja.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com