piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Bezpłatne wydarzenia dla każdego

  Polecamy

  Waldemar Ruszel
  Waldemar Ruszel
  Redaktor Waldemar Ruszel Szef do spraw kontaktów z organizacjami pozarządowymi Kurier Rzeszowski - portal, gazeta TVi
  - Reklama -

  Rozpoczęła się 16. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego wydarzenia w Polsce promującego świadomy rozwój i aktywną postawę w biznesie. W tym roku hasłem przewodnim są Rewolucje Technologiczne.

  Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbędzie się ponad tysiąc wydarzeń na terenie całego kraju, zarówno w małych, jak i dużych miejscowościach. Będą to szkolenia z różnych aspektów przedsiębiorczości, konsultacje mentoringowe czy inspirujące spotkania z liderami biznesu. To ogólnopolskie święto przedsiębiorczości – mówi Karolina Tądel, Prezeska Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, organizującej Tydzień w Polsce.

  Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest rewolucja technologiczna. Organizatorzy przy tej okazji chcą podkreślić jak przedsiębiorstwa i organizacje mogą wykorzystać zmieniające się otoczenie cyfrowe i reagować na nowe warunki w nowoczesnej gospodarce.

  Dynamiczny rozwój technologii znacząco wpłynął na świat biznesu. Firmy, które przyjmują innowacje i wdrażają nowe modele pracy- zdobywają przewagę konkurencyjną, podczas gdy te, które się im opierają, ryzykują utratę pozycji. W toku tych zmian, istotne jest, aby przedsiębiorcy pozostawali elastyczni w dostosowaniu strategii biznesowej. W tym roku ważnym tematem będą również kompetencje przyszłości, które kształtują przedsiębiorców i liderów jutra.- mówi Karolina Tądel.

  Razem z regionalnymi koordynatorami działamy we wszystkich 16 województwach – podsumowuje.
  Na stronie internetowej (www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl) można wyszukać wydarzenia, które odbywają się w konkretnym województwie.

  W naszym Regionie Wydarzenia koordynuje Instytut Kariery, Przedsiębiorczości i Rozwoju, który poprzez regionalną stronę wydarzenia pokazuje jak można dołączyć, oraz jak korzystać z bezpłatnych wydarzeń jako uczestnik.
  Na stronie https://podkarpackie.stp.akcja.info wydarzenia można sprawdzać wydarzenia w naszym regionie oraz zapisywać się na nie.
  Na portalu Facebook – https://www.facebook.com/stp.podkarpackie – na bieżąco wrzucane są aktualizacje oraz nowe wydarzenia.
  Do kogo są skierowane wydarzenia?
  Przedsiębiorczość to tak pojemne słowo, jak i sama idea Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, dlatego wydarzenia są dla każdego 😉 – mówi Waldemar Ruszel, który koordynuje wydarzenia na Podkarpaciu.
  Mogą w ich uczestniczyć osoby które prowadzą już firmy, albo pracownicy firm i mogą też ci co dopiero myślą o założeniu firmy, ponieważ tematy są bardzo różnorodne.


  Dla przykładu – dla już funkcjonujących firm bardzo ciekawym tematem jest wdrożenie obiegu zamkniętego w firmie – „Wsparcie podkarpackich przedsiębiorców we wdrożeniu rozwiązań GOZ-e”, czy „Omówienie narzędzi w ramach platformy DISTANCE HUB”. Oba te wydarzenia organizuje Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego.


  Dla tych, co dopiero startują polecamy wydarzenie „Startuj z pewnością – 10 istotnych aspektów dla początkujących przedsiębiorców”, czy „Bezpieczna Franczyza”.


  Studenckie koła naukowe WSIiZ i Politechniki Rzeszowskiej również aktywnie podeszły do tematu przedsiębiorczości i przygotowały wydarzenia – „„Grow Your Money, Hervest Your Future”, czyli o przedsiębiorczości w kontekście pieniędzy”, „Rozwiń swoje finansowe IQ”, czy „Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa „Przedsiębiorczość w erze sztucznej inteligencji„”.


  W Mielcu odbywa się „IV Meetup IT Mielec – spotkanie społeczności IT”.


  Są też wydarzenia kierowane do każdego, ponieważ szeroko traktują przedsiębiorczość lub uczą komunikacji – „Przedsiębiorczość niejedno ma imię”, „Systemy reprezentacji, czyli sposoby odbierania świata” oraz „Jak dobrze występować publicznie”.


  Warto dodać, że część z wydarzeń jest on-line, dlatego tym bardziej można z nich korzystać niezależnie od miejsca zamieszkania.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com