sobota, 25 maja, 2024
spot_img
+

  Gdzie na podkarpackich drogach staną nowe fotoradary?

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na polskich drogach w tym roku zostanie wymienionych 247 fotoradarów na nowe. Pierwsze urządzenia zostały już zamontowane. Nowe fotoradary sukcesywnie będą zastępowały te najbardziej wyeksploatowane i najstarsze. W województwie podkarpackim zostanie zainstalowanych sześć nowych urządzeń.

  Dziś w systemie Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym pracuje 470 fotoradarów. Większość z nich to urządzenia Fotorapid CM, które są już wyeksploatowane i często ulegają awariom. Część urządzeń pracuje ponad dekadę. W ramach rozbudowy i modernizacji systemu CANARD, w dotychczasowych lokalizacjach, zamontowanych zostanie 100 nowych fotoradarów Multaradar CD oraz 147 Mesta Fusion RN. Wprowadzenie do kontroli nowych urządzeń wpłynie na zwiększenie skuteczności i jakości pracy systemu. Nowe urządzenia to gwarancja ciągłości wykonywania pomiarów prędkości, a do tego wyższa jakość zarejestrowanych dowodów wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Urządzenia z powodzeniem mogą pracować w trudnych warunkach pogodowych. Automatycznie zidentyfikują rodzaj pojazdu, czyli odróżnią np. samochód osobowy od ciężarowego. Nowe urządzenia mają również możliwość wykonywania pomiarów prędkości na kilku pasach ruchu jednocześnie, bez konieczności zmiany ustawień. Proces wymiany już trwa. Zamontowano 7 urządzeń Multaradar CD.

  W województwie Podkarpackim zostanie zamontowanych 6 nowych urządzeń. Jak ustalili dziennikarze Radia Eska na podkarpackich drogach nowe urządzenia do pomiaru prędkości pojawia się w następujących punktach na mapie drogowej:

  • Bukowa,
  • Nosówka ul. Dębicka,
  • Dukla Trakt Węgierski,
  • Nowa Dęba ks. Henryka Łagockiego 113 – Korczaka 16,
  • Gniewczyna Łańcucka — Gniewczyna Tryniecka,
  • Nisko: ul. Sandomierska.

  Wykonawca, który dostarczy i zamontuje urządzenia Mesta Fusion RN, instalacje rozpocznie w marcu. Prace potrwają do końca roku. Projekt „Zwiększenie skuteczności i efektywności systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym” jest współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com