sobota, 25 maja, 2024
spot_img
+

  Już jutro, odbędzie się II Charytatywny Bieg Internatów w Rzeszowie dla chorych dzieci

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już jutro, w najbliższy czwartek, 18 kwietnia, o godzinie 17:00, serce Rzeszowa tętnić będzie nie tylko od biegających, ale także od dobroci i wsparcia skierowanego w stronę tych, którzy go potrzebują. To właśnie wtedy odbędzie się wyjątkowe, sportowe wydarzenie – II Charytatywny Bieg Internatów, organizowany przez Internat Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie.

  Jaki charytatywny cel będzie przyświecał całej akcji?

  Będzie to wsparcie rzeczowe Kliniki Onkohematologii Dziecięcej przy Klinicznym Szpitalu nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie oraz Klinicznego Oddziału Opieki Paliatywno-Hospicyjnej przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, które codziennie walczą o zdrowie i godne życie swoich pacjentów. Podczas sportowych rozgrywek wszyscy rozwiną empatię i altruizm, pokazując, że każdy gest dobroci może sprawić ogromną różnicę w czyimś życiu. Popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej, promuje zdrowy styl życia i dbanie o kondycję fizyczną. Kolejnym celem całej imprezy będzie integracja mieszkańców rzeszowskich Internatów, tworząc okazję do wspólnego działania i spędzania czasu w atmosferze sportowej rywalizacji. A aktywna forma spędzania czasu wolnego, pokaże, że sport może być nie tylko źródłem zdrowia, ale także radości i satysfakcji z osiągniętych celów.

  Miejscem startu będzie punkt przy Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Uczestnicy przemierzą aż 5 km biegnąc. Całe wydarzenie ma charakter charytatywny, jednak z wyróżnieniem trzech pierwszych osób przekraczających linię mety w kategorii dziewcząt i chłopców, prowadzony będzie z ręcznym pomiarem czasu. Trasa przebiegać będzie ścieżką spacerową wzdłuż Wisłoka, zapewniając nie tylko sportowe wyzwanie, ale także możliwość podziwiania piękna natury.

  Organizator zapewnia pakiet startowy, numer startowy, medal dla każdego zawodnika oraz ciepły posiłek na mecie. Dodatkowo, wszyscy mieszkańcy Internatów mogą wesprzeć akcję poprzez zbiórkę artykułów z listy dołączonej do Regulaminu, które wspomogą funkcjonowanie placówek, na rzecz których organizowane jest wydarzenie.

  Podsumowując, „Bieganie przez pomaganie” to nie tylko okazja do zdrowej rywalizacji, ale także do okazania wsparcia dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Niech ta sportowa inicjatywa będzie wyrazem solidarności i dobroci serca. Organizatorzy zapraszają wszystkich do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, gdzie każdy krok będzie krokiem w stronę pomocy dla innych. Razem możemy uczynić wiele dobrego!

  Po więcej informacji sięgnij, odwiedzając link – https://fb.me/e/1Rqw3nVv4.                    

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com