niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  W maju Koło Naukowe „A-TO-MY” zakończyło realizację czwartego i ostatniego etapu projektu Fundacji PGNiG „Być jak Ignacy”.

  Polecamy

  Zuzanna Jarosz
  Zuzanna Jarosz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ten etap realizowali pod hasłem ŚWIAT WIRTUALNY. Członkowie koła odkrywali nowe technologie, ich tajniki oraz zastanawiali się jak wykorzystać je w codziennym życiu.

  Jak w każdym etapie poznali kolejną fascynująca postać i jej osiągnięcia. Tym razem był to Stefan Banach, wybitny polski matematyk, nazywany „lwowskim matematycznym geniuszem”. Odkrywając wirtualny świat dowiedzieli się, co to takiego algorytm i na czym polega programowanie. Szczególną uwagę młodzieży zwróciły na siebie animacje. Zarówno te proste jak i skomplikowane. Począwszy od bajek animowanych dla dzieci, kończąc na filmach 3D.

  Młodzi naukowcy przyjrzeli się też technikom wykorzystywanym przy produkcji filmów, a także technologii wirtualnej rzeczywistości. Niestety również wirtualnie odwiedzili rzeszowskie Muzeum Dobranocek, gdzie poznali tradycyjne i nowoczesne techniki animacji w filmach rysunkowych. Podczas bloku poświęconemu robotom dyskutowali na temat powszechności oraz wykorzystaniu właśnie tych inteligentnych maszyn.

  Członkowie koła doszli do wniosku, że roboty są spotykane w wielu dziedzinach życia, a ich rozwój trwa nieprzerwanie i bardzo szybko. Podczas jednego ze spotkań odwiedził ich Pan Wiktor Niedzicki, znany popularyzator nauki, dziennikarz telewizyjny i radiowy, który przedstawił młodym odkrywcom zabawne konstrukcje, które chodzą, jeżdżą, a nawet tańczą, czy pracują. Takie, które zastępują ludzi tam, gdzie jest niebezpiecznie lub zadania przekraczają możliwości człowieka. Dowiedzieli się, że do ich konstrukcji niezbędne są nowe materiały, przede wszystkim różnorodne czujniki, które zastępują ludzkie zmysły. Młodzież poznała również zagrożenia wynikające z korzystania z Sieci.

  Korzystając ze zdobytej wiedzy stworzyli piosenkę z teledyskiem pt. „Nowoczesne technologie”, do której słowa i muzykę ułożył jeden z członków koła. Teledysk nagrany przez młodych naukowców, przedstawia różne zastosowania nowoczesnych technologii.

  Zachęcamy do śledzenia profilu społecznościowego Koła Naukowego „A-TO-MY”

  https://www.facebook.com/sylwia.atomy
  https://www.facebook.com/sylwia.atomy

  https://www.facebook.com/sylwia.atomy

  Autor tekstu: Kordian Kulczycki

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com