sobota, 25 maja, 2024
spot_img
+

  Wybierz się do Muzeum – Zamku w Łańcucie, w nocy i przeżyj niezapomnianą przygodę, jaką oferuje to miejsce!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już wkrótce, w czwartek 2 maja, zapraszamy do wyjątkowego nocnego zwiedzania podczas tegorocznej edycji „Nocy Muzeów… z duchami” w Łańcucie. To wydarzenie obiecuje być niezwykle fascynujące, pełne tajemniczych zakamarków i historii ukrytych w murach zamku oraz Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego – dawnej Ujeżdżalni.

  Co nas czeka?

  W trakcie „Nocy Muzeów… z duchami” zostaną otwarte dla zwiedzających reprezentacyjne wnętrza I piętra Zamku, które zwykle pozostają niedostępne dla publiczności. Dodatkowo, będzie można zwiedzić Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego, które kiedyś pełniło funkcję ujeżdżalni.

  Spotkanie z Historią i Kulturą

  Przed Zamkiem będzie można spotkać przedstawicieli Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Strojów Historycznych Damy i Huzary, którzy ożywią atmosferę wydarzenia. W Sali Balowej odbędzie się również pokaz filmu Braci Quay „Inventorium Śladów. Jan Potocki na Zamku w Łańcucie”, który będzie dostępny dla uczestników w cenie biletu wstępu.

  Konkurs Filmowy „Opowieści niesamowite 2”

  W nawiązaniu do pokazywanego filmu, organizatorzy ogłaszają konkurs filmowy pod nazwą „Opowieści niesamowite 2”. Zachęcamy do nagrania krótkiej formy filmowej i opublikowania jej w mediach społecznościowych. Więcej informacji o konkursie poznamy później, dlatego warto śledzić stronę internetową – https://www.facebook.com/mzlancut i być na bieżąco ze wpisami, które łańcucki zamek podaje wszystkim zainteresowanym.  

  Łańcut w Filmie

  Pokaz filmu oraz konkurs filmowy są częścią cyklu „Łańcut w filmie”, który jest częścią programu kulturalno-edukacyjnego projektu „Ochrona i udostępnienie dziedzictwa kulturowego Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo-konserwatorskie i cyfryzację zasobów Muzeum – Zamku w Łańcucie (OR-KA II)”.

  Unijne Wspomnienia

  Tegoroczna Noc Muzeów szczególnie nawiązuje do 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Przypominamy o projektach, które zostały zrealizowane dzięki Funduszom Europejskim, takich jak prace remontowo-konserwatorskie i udostępnienie nowych wystaw. Ujeżdżalnia jest doskonałym przykładem tych działań.

  Szczegóły Praktyczne

  Noc Muzeów w Muzeum-Zamku w Łańcucie odbędzie się od godziny 18:00 do 23:00 (ostatnie wejście na ekspozycje o 22:00). Zwiedzanie będzie możliwe bez przewodników i audioprzewodników. Bilety w cenie 2 zł (normalny) i 1 zł (ulgowy) będą dostępne wyłącznie w dniu wydarzenia i uprawniają do obejrzenia jednej ekspozycji.

  Noc Muzeów w Łańcucie obiecuje być wyjątkowym doświadczeniem, pełnym historii, kultury i rozrywki. To doskonała okazja, by odkryć zakamarki zamku i poznawać fascynującą historię tego miejsca. Zapraszamy wszystkich miłośników historii, kultury i tajemniczych opowieści na niezapomnianą noc pełną wrażeń!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com