sobota, 25 maja, 2024
spot_img
+

  Już w tę sobotę, odbędzie się w WDK koncert Kapeli na Dobry Dzień. To połączenie tradycji z nowoczesnością

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już 27 kwietnia o godzinie 18:00, miłośnicy autentycznej muzyki ludowej oraz nowoczesnych brzmień będą mieli okazję doświadczyć wyjątkowego koncertu Kapeli na Dobry Dzień w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

  Muzycy Kapeli na Dobry Dzień, inspirowani bogatym dziedzictwem folkloru łemkowskiego, bojkowskiego oraz polskiego, zapewniają niezapomniane przeżycie artystyczne. Ich repertuar opiera się na tradycyjnych melodiach i tekstach, które zachowują autentyczność języka i kultury, jednocześnie wzbogacone są energią współczesnych brzmień.

  Muzyczne aranżacje Kapeli na Dobry Dzień stanowią fascynującą mieszankę różnorodnych stylów. Elementy folku, bluesa, jazzu i rocka splatają się w ich wykonaniach, tworząc niepowtarzalny klimat koncertu. Nie bez znaczenia jest również wielokulturowe pochodzenie muzyków oraz ich wspólne pasje, które pozwalają na odkrywanie tradycyjnej muzyki Bieszczadów w zupełnie nowych aranżacjach, pełnych pasji i emocji.

  Skład Kapeli na Dobry Dzień to grupa doświadczonych muzyków, których talent i zaangażowanie sprawiają, że każdy ich występ jest niezwykłym muzycznym doświadczeniem. Daria Kosiek, znana ze swojego udziału w zespole Wernyhora oraz laureatka prestiżowej nagrody im. Czesława Niemena na festiwalu folkowym Polskiego Radia – Nowa Tradycja, zachwyca swoim pięknym głosem i umiejętnością gry na lirze korbowej. Towarzyszą jej utalentowani instrumentaliści: Aleksandra Maliniak na skrzypcach i wokalu, Maciek Kaczmarski na gitarze basowej, Kuba Madejowski na perkusji, Tomasz Jachym na instrumentach klawiszowych i akordeonie oraz Tomasz Dybała, który gra na gitarach, mandolinie oraz instrumentach elektronicznych.

  Bilety na koncert Kapeli na Dobry Dzień są dostępne w cenie 30 złotych w kasie Wojewódzkiego Domu Kultury. Zapraszamy wszystkich miłośników autentycznej muzyki ludowej oraz pasjonatów nowoczesnych brzmień na niezapomniane muzyczne przeżycie. Pozwólcie się przenieść w magiczny świat tradycji ludowej, wzbogacony nowoczesnymi aranżacjami i emocjonalnym wykonaniem Kapeli na Dobry Dzień.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com