sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Podpisano umowę na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Firma Mirbud będzie odpowiedzialna za budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Umowa na sumę 194 milionów złotych została podpisana, określając tym samym koszt całego przedsięwzięcia. Prace budowlane rozpoczną się pod koniec bieżącego roku przy ulicy Wyspiańskiego.

  Było wiele konferencji i spotkań dotyczących budowy nowego stadionu przy ulicy Wyspiańskiego, ale to dzisiejsze spotkanie ma szczególne znaczenie. Podpisanie umowy z wykonawcą jest wyraźnym sygnałem zarówno dla mieszkańców, jak i dla środowiska sportowego. W Rzeszowie powstanie nowoczesny obiekt, który zapewni sportowcom warunki treningowe zgodne z wymogami XXI wieku – powiedział Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa, podczas środowej konferencji w ratuszu miejskim. – Ponad 2,5 roku temu zadeklarowałem, że będę konsekwentnie dążył do realizacji PCLA. Napotkaliśmy wiele trudności po drodze, ale udało się je wszystkie pokonać – dodał prezydent.

  Pierwsze prace mają ruszyć pod koniec lata. Pierwszym etapem będzie rozbiórka istniejących obiektów, a następnie rozpoczną się prace związane z wzmocnieniem gruntu i budową fundamentów. Zakończenie inwestycji planowane jest na 31 października 2026 roku. Całkowity koszt budowy PCLA to 194 miliony złotych. Z tej kwoty, 104 miliony złotych pochodzić będzie z budżetu miasta Rzeszowa, 60 milionów złotych to dofinansowanie ze strony Ministerstwa Sportu, natomiast 30 milionów złotych to wkład z budżetu województwa podkarpackiego.

  Ta budowa to duży wysiłek organizacyjny, także finansowy, ale w XXI wieku stadion najstarszego
  klubu w Polsce nie może wyglądać tak jak w tej chwili wygląda. I to rzecz fundamentalna dla naszego
  miasta – jeżeli mamy się stać metropolią, to musimy takie projekty realizować nawet jeśli dużo
  kosztują, nawet jeśli są trudne, bo robimy to dla przyszłych pokoleń. Dzisiaj już wiemy – budujemy
  porządny stadion, na miarę naszego miasta i oczekiwań.

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

  Prezydent wyraził swoje podziękowania firmie Mirbud za ich determinację w realizacji tego projektu. Podkreślił, że Mirbud jest bardzo dobrym wykonawcą, posiadającym znaczne doświadczenie, które udowodniło, że nawet trudne zadania potrafią wyprowadzić na właściwe tory. „Zastanawiałem się nad tym, dlaczego my – jedna z największych spółek budowlanych w kraju, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych od 16 lat, z rocznym obrotem rzędu 3,5 miliarda złotych, zajmująca się budownictwem kubaturowym i drogowym – dotąd nie zrealizowaliśmy żadnej inwestycji w Rzeszowie, a nawet w całym województwie podkarpackim. Wierzę, że dzisiejsze podpisanie umowy będzie początkiem naszej obecności w tym regionie Polski. Aktualnie prowadzimy około 50 projektów jednocześnie – 30 związanych z budownictwem kubaturowym i 20 drogowych.

  Jestem niezwykle zadowolony, że w końcu jesteśmy tu obecni i będziemy realizować pierwszy projekt, a mam nadzieję, że nie ostatni.

  Tomasz Sałata, członek zarządu firmy Mirbud SA ze Skierniewic

  Budownictwo sportowe to jedna z głównych gałęzi naszej działalności. Zrealizowaliśmy kilka dużych stadionów, takich jak stadion ŁKS w Łodzi czy stadion Wisły Płock, oba na kilkanaście tysięcy miejsc, a w tym roku oddamy stadion Odry Opole i wiele innych. Nasze doświadczenie w realizacji tego typu obiektów gwarantuje, że terminy oraz jakość prac będą satysfakcjonujące dla Rzeszowa” – dodał.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com