13,9 C
Rzeszów
środa, 20 października, 2021
+

  Jesus Chrysler Suicide wystąpi w Estrada Studio

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Estrada Rzeszowska zaprasza miłośników ostrzejszych brzmień na bezpłatny koncert online zespołu Jesus Chrysler, który odbędzie się 16 kwietnia. Skład działa od 20 lat i ma spore grono fanów. Jego płyta „Schizovirus 0” w podsumowaniu miesięcznika „Tylko Rock”, znalazła się na liście stu najlepszych płyt lat 90 .

  Już 16 kwietnia o godzinie 20.00 w Estrada Studio odbędzie się kolejny koncert, który będzie transmitowany na żywo i bezpłatnie w sieci. Tym razem zagra zespół Jesus Chrysler Suicide.

  Grupa JESUS CHRYSLER SUICIDE (JCS) powstała w 1991 roku z inicjatywy pochodzącego z Rzeszowa wokalisty, autora tekstów i kompozytora Tomasza „Szamota” Rzeszutka. W tym roku zespół obchodzi XX-lecie swojego istnienia.

  Połączenie industrial rocka, punka, metalu, grunge i psychodelii, oraz duża dawka surrealizmu i czarnego humoru w tekstach to charakterystyczne cechy twórczości Jesus Chrysler Suicide.

  Jednym z największych atutów tego zespołu są koncerty, naładowane dużą dawką energii płynącej ze sceny. JCS zagrał na wielu festiwalach m.in.: Jarocin, Odjazdy, Castle Party, Polnishe Independent Festival w Berlinie, czy Teuto Karpaten Beat w Bielefeld. Grupa dzieliła też scenę z takimi formacjami jak Life Of Agony, Pro Pain i VoiVod na ich koncertach w Polsce.

  Zespół zarejestrował 7 płyt, a wśród nich nagraną w 1995 roku, najbardziej uznaną przez fanów i media – „Schizovirus 0”, która w podsumowaniu miesięcznika „Tylko Rock”, znalazła się na liście stu najlepszych płyt lat 90 .

  W połowie 2021 roku zaplanowane jest wydanie ósmego albumu JCS „Rex Publica Lunatica”, a pierwszym singlem, który zapowiada tę płytę jest utwór „Taste Of Heaven”.

  JCS – „Taste of Heaven” (Lyrics Video)

  JCS – „Robdrajv” video

  Skład:

  Tomasz „Szamot” Rzeszutek: wokal

  Michał Balogh: perkusja

  Marcin Barański: bas

  Marcin Jasiewicz: gitara

  Grzegorz Łagodziński: samplery, chórki

  Jerzy Tomczyk: gitara

  Dyskografia:

  Romp (1993)

  Schizovirus 0 (1995)

  Remixed By 2.47 (1998)

  Eso Es (1999)

  Rhesus Admirabilis (2006)

  The Rest Of (2008)

  Wybaczam Wam Wszystko (2016)

  Koncert będzie można zobaczyć na kanale YT i profilu FB Estrady Rzeszowskiej.

  Estrada Studio Live to cykl koncertów online, który jest sposobem Estrady Rzeszowskiej na zapewnienie dawki kultury w czasach pandemii mieszkańcom Rzeszowa i nie tylko.

  Każde z wydarzeń jest transmitowane bezpłatnie na profilu FB i kanale YT Estrady. W ramach przedsięwzięcia swoje koncerty online zagrali już Rockaway, Tension Zero, Gypsy and The Acid Queen, The Freeborn Brothers i Audioties. Artyści zapraszani do projektu są reprezentantami różnych nurtów muzycznych. Łączą ich natomiast podkarpackie korzenie.

  Dotychczasowe koncerty:

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -