7 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 września, 2021
spot_img
+

  Komendant rzeszowskiej policji Henryk Moskwa przeszedł w stan spoczynku

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj nadinspektor Henryk Moskwa przeszedł na emeryturę. Policjant przez całą służbę związany był z Podkarpaciem. Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie był od grudnia 2017 r.

  Po blisko 29 latach służby policyjnej nadinspektor Henryk Moskwa zdecydował o przejściu na emeryturę i pożegnał się z najbliższymi współpracownikami.

  fot. materiały policji podkarpackiej

  Został również pożegnany przez kadrę kierowniczą Podkarpackiej Policji, podczas odprawy zorganizowanej w systemie wideokonferencji. Podziękował wszystkim, z którymi przez ostatnie lata współpracował. Otrzymał również życzenia i podziękowania za dotychczasową służbę na rzecz mieszkańców Podkarpacia od Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla.

  fot. materiały policji podkarpackiej

  Nadinspektor Henryk Moskwa urodził się w 1973 roku w Pruchniku. We wrześniu 1992 r. rozpoczął służbę w Policji i naukę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Jest też absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Po ukończeniu uczelni w Szczytnie, w 1996 r. trafił do pionu kryminalnego komendy policji w Jarosławiu. Z tą jednostką związał się na kolejne lata. Najpierw pracował jako asystent i specjalista, potem zajmował stanowiska kierownicze. W latach od 2009 do 2015 był naczelnikiem wydziału kryminalnego, a od listopada 2015 roku zastępcą komendanta powiatowego w Jarosławiu. W styczniu 2016 roku został Komendantem Powiatowym Policji w Jarosławiu. 8 grudnia 2017 roku, Henryk Moskwa został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. W lipcu 2019 r. został awansowany do stopnia nadinspektora Policji.

  fot. materiały policji podkarpackiej

  Komendant Główny Policji, do czasu powołania nowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, powierzył pełnienie obowiązków młodszemu inspektorowi Stanisławowi Sekule – Zastępcy KWP w Rzeszowie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -