-3,4 C
Rzeszów
sobota, 22 stycznia, 2022
+

  Politechnika Rzeszowska została członkiem The Baltic University Programme

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  16 marca br. przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej wzięli udział w krajowym webinarium BUP adresowanym do uczelni w Polsce, podczas którego zaprezentowano plan działań BUP na 2021 r. oraz nową strategię na lata 2021–2025. Politechnika Rzeszowska jest 29 polską uczelnią, która dołączyła do tego programu.

  The Baltic University Programme (BUP). Jest to jedna z największych sieci uniwersyteckich na świecie, zrezszająca 93 uniwersytety członkowskie w regionie Morza Bałtyckiego. Celem grupy jest promowanie internacjonalizacji, rozwoju i demokracji. Politechnika Rzeszowska jest 29 polską uczelnią, która dołączyła do tego programu.

  The Baltic University Programme stara się znaleźć nowe sposoby interakcji między uniwersytetami.

  Głównymi celami BUP są:

  • wspieranie budowania silnych regionalnych społeczności w obszarze edukacji i badań oraz działania oparte na zrównoważonym rozwoju,
  • ochrona środowiska i wzmacnianie demokracji.
  • Promowanie otwartości, umiędzynarodowienie i mobilność.

  „Politechnika Rzeszowska także podejmuje działania mające na celu umacnianie międzynarodowego wymiaru europejskiej edukacji. Niesie on przecież wiele korzyści. Współpraca uczelni w ramach sieci międzynarodowych pozwala m.in. na wzajemne uczenie się i porównywanie programów kształcenia oraz kwalifikacji, a także podnoszenie jakości badań naukowych, rozwijanie innowacji, zwiększenie szansy na zatrudnienie.”

  – stwierdził prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. studenckich.

  W każdym kraju jest powołane krajowe centrum koordynujące kontakty lokalne w ramach BUP. Ośrodki krajowe są również odpowiedzialne za treść i organizację wydarzeń BUP w ramach półrocznej rotacyjnej prezydencji. Centrum koordynacji w Polsce znajduje się na Politechnice Łódzkiej. Polska prezydencja rozpocznie się jesienią 2025 r.

  Informacje udostępnione przez BUP dotyczące wydarzeń otwartych dla wszystkich można znaleźć na stronie: https://balticuniv.uu.se/activities/upcoming-activitis/. Jedną z takich inicjatyw jest konferencja „Sustainable food production in the condition of Climate Change”.

  Udział w konferencji jest bezpłatny, a więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: https://balticuniv.uu.se/education/students-courses-and-conferences/student-conference/

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -