wtorek, 25 czerwca, 2024
+

  Czy browar w Leżajsku przestanie produkować piwo?

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  We wtorek 7 lutego pojawiła się niedobra informacja dla browaru Leżajsk, który w połowie tego roku ma zakończyć swoją działalność. Browar Leżajsk zatrudnia 103 osoby. W 2021 uwarzył około 800 tysięcy hektolitrów piwa. Leżajski browar aktualnie należy do Grupy Żywiec

  Grupa Żywiec właściciel leżajskiego browaru ma zamiar kontynuować swoją produkcję w czterech browarach w Żywcu, Warce, Elblągu i Namysłowie. Oznacza to, że browar w Leżajsku zostanie zamknięty, pojawiają się informacje o tym, że produkcja ma zostać zakończona w czerwcu. Flagowe piwo podkarpackiego browaru nie zniknie ze sklepowych półek.

  Istniejący od 1978 roku browar w Leżajsku jest spadkobiercą wielowiekowej tradycji warzenia piwa. Już bowiem w 1525 roku, za sprawą królewskiego przywileju nadanego przez samego Zygmunta I Starego, wzniesiono tu pierwszy browar, który mimo licznych wojen i pożarów przetrwał aż do drugiej połowy XIX wieku. Dziś browar, od 2004 roku będący częścią browaru żywieckiego, należy do Grupy Żywiec (koncern Heineken).

  W Leżajsku od samego początku postawiono na jakość. Dzięki temu, browarowi bardzo szybko udało się wejść do grona najlepszych producentów piwa i sprawić, że leżajskie piwo stało się najbardziej znanym trunkiem w południowo-wschodniej Polsce. Poza sztandarowym Leżajskiem produkowano tu zresztą piwo kilkunastu innych marek.

  fot. Krzysztof Sobejko/Facebook

  Decyzja o zamiarze zakończenia produkcji w Browarze Leżajsk została podjęta po dogłębnej analizie i jest częścią transformacji w kierunku silnego, zrównoważonego i odpornego na przyszłość łańcucha dostaw. Zdaję sobie sprawę z tego, że to jest trudny moment dla naszych pracowników i społeczności w Leżajsku. Jesteśmy dumni z naszych tradycji piwowarskich i utrzymamy markę Leżajsk w naszym portfolio. Zmiana którą ogłaszamy jest jednak niezbędna, abyśmy jako Grupa mogli się adaptować do zmieniających się warunków rynkowych i budować silną firmę na przyszłość.

  Naszym najważniejszym priorytetem jest teraz zapewnienie jak najlepszego wsparcia dla pracowników Browaru Leżajsk. Będziemy prowadzić dialog ze związkami zawodowymi, aby stworzyć właściwe programy, które pomogą pracownikom przejść przez ten trudny czas.

  Simon Amor, prezes zarządu Grupy Żywiec

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com