sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Kto z Podkarpacia w Europarlamencie? Obajtek, Łukacijewska, Rzońca, Warchoł, czy ktoś inny?

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Prawo i Sprawiedliwość, Trzecia Droga, Lewica, Konfederacja Wolność i Niepodległość i Koalicja Obywatelska zaprezentowała swoich kandydatów w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na listach można znaleźć byłych i obecnych posłów, byłą i obecną wojewodę Podkarpacką. Czy byłego prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka.

  Prawo i Sprawiedliwość ogłosiła swoją listę kandydatów na wybory do Parlamentu Europejskiego. Na czele listy z Podkarpacia stoi Daniel Obajtek, były prezes Orlenu, w towarzystwie wpływowych postaci z regionu, takich jak marszałek województwa Władysław Ortyl czy były marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

  1. Obajtek Daniel
  2. Rzońca Bogdan
  3. Ortyl Władysław
  4. Warchoł Marcin
  5. Pamuła Teresa
  6. Weber Rafał
  7. Kurowska Maria
  8. Sawicka Jolanta
  9. Leniart Ewa
  10. Kuchciński Marek

  Koalicja Obywatelska ogłosiła listę kandydatów startujących z Podkarpacia w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród nich znajdują się samorządowcy, radni Sejmiku, przedsiębiorcy i aktywiści społeczni. Liderem listy w regionie została europosłanka Elżbieta Łukacijewska. Pierwsze trzy miejsca zajmują kobiety. Na drugim miejscu znajduje się Jolanta Kaźmierczak, a numer trzeci zajmuje wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul. Podczas konferencji Teresa Kubas-Hul wspomniała, że przez niemal trzy dekady zajmowała się funduszami unijnymi. Jako europosłanka będzie dążyć do pozyskiwania środków dla Podkarpacia.

  1. Łukacijewska Elżbieta
  2. Kaźmierczak Jolanta
  3. Kubas – Hul Teresa
  4. Wiśniewski Jacek
  5. Trębacz Zbigniew
  6. Pikul Antoni
  7. Przywalny Marek
  8. Piotrowski Marcin
  9. Podyma Józef
  10. Burtyn Renata

  Konfederacja Wolność i Niepodległość przedstawiła swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego podczas spotkania w Rzeszowie. Na pierwszym miejscu listy znajduje się Tomasz Buczek, natomiast drugą pozycję zajmuje Karolina Pikuła, która w wyborach samorządowych ubiegała się o stanowisko prezydenta Rzeszowa. Adam Berkowicz, zdobywca mandatu radnego Sejmiku w wyborach z 7 kwietnia, startuje z trzeciego miejsca. Dodatkowo, Grzegorz Braun wystartuje jako drugi na liście w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

  Podczas prezentacji kandydatów, poseł Grzegorz Braun podkreślał, że Konfederacja nie staje przeciwko Europie, lecz chce ją uratować. Ich celem jest zwalczanie złego systemu i przywrócenie standardów wolności, bezpieczeństwa i godności zarówno dla Europy, jak i Polski. Braun podkreślał również konieczność szacunku dla tradycji i polskiej racji stanu. Przekonywał, że kandydaci Konfederacji są gwarancją realizacji tych celów.

  1. Buczek Tomasz
  2. Pikuła Karolina
  3. Berkowicz Adam
  4. Jaworski Tomasz
  5. Szczuto Ewelina
  6. Górska- Hołyst Milena
  7. Zając Alicja
  8. Zboch Wojciech
  9. Pomykała Piotr
  10. Słodyczko Andrzej

  Tomasz Buczek, pierwszy na liście Konfederacji na Podkarpaciu, przekonywał, że środowiska narodowe, które reprezentuje, doskonale rozumieją wagę polskiej racji stanu oraz konieczność walki o nią również na forum europejskim. Buczek podkreślał, że jego doświadczenie i poglądy są silnie zakorzenione w tych wartościach, co czyni go odpowiednim kandydatem do obrony interesów Polski w Parlamencie Europejskim.

  Wśród zaprezentowanych kandydatów Konfederacji znaleźli się również Karolina Pikuła, Adam Berkowicz z Krosna oraz Andrzej Słodyczko, emerytowany żołnierz wojsk specjalnych. Na listach Konfederacji pojawią się także kandydaci z ugrupowania Polska jest Jedna. Na Podkarpaciu czwartą pozycję na liście zajmie Tomasz Jaworski.

  Komitet Wyborczy Lewica zarejestrował kandydatów do Parlamentu Europejskiego, reprezentujących Podkarpacie. Na liście znajduje się 10 osób, a liderką listy jest Wiktoria Aleksandra Barańska z Sanoka.

  1. Barańska Wiktoria
  2. Budzik Grzegorz
  3. Chmiel Agnieszka
  4. Skiba Jakub
  5. Kurek Monika
  6. Woś Wiesław
  7. Szczepańska Magdalena
  8. Róg Przemyslaw
  9. Urban Iwona
  10. Zajdel Gabriel

  Podczas konferencji w Rzeszowie działacze Lewicy podkreślili, że udało im się zebrać ponad 16 tysięcy podpisów poparcia dla podkarpackiej listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego. W tych wyborach ugrupowanie skupia się na zaangażowaniu młodego pokolenia w życie gospodarcze i społeczne. Wiktoria Aleksandra Barańska, startująca z pierwszego miejsca na liście, podkreśliła, że celem jest uczynienie Parlamentu Europejskiego miejscem działania, a nie spokojnej politycznej emerytury.

  Podczas konferencji prasowej liderzy koalicji Trzecia Droga, Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia, zaprezentowali liderów listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na Podkarpaciu listę otwiera posłanka Elżbieta Burkiewicz.

  Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz zaprezentowali wspólnych kandydatów, a konkretnie liderów listy Trzeciej Drogi w poszczególnych okręgach. Wśród nich znajdują się wiceszef partii Polska 2050, Michał Kobosko, minister rozwoju i technologii, Krzysztof Hetman, europoseł Adam Jarubas, wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej, Paweł Zalewski, europosłanka Róża Thun, wicemarszałek Senatu Michał Kamiński oraz senator Ryszard Bober. Na Podkarpaciu pierwsze miejsce na liście zajmuje Elżbieta Burkiewicz, przedsiębiorczyni z Mielca, która w październiku została wybrana do Sejmu z listy Trzeciej Drogi, zdobywając wówczas ponad 11,5 tysiąca głosów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com