sobota, 25 maja, 2024
spot_img
+

  Kilkunastomiesięczny chłopczyk potrzebuje pilnej operacji serduszka, która kosztuje ponad półtora miliona zł. Razem sprawimy, że dziecko wyzdrowieje!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Mateuszek Warchoł ma zaledwie 19 miesięcy, czyli niecałe dwa latka. Pochodzi z Podkarpacia, a dokładniej z samego Rzeszowa. Obecnie ma zdiagnozowaną poważną chorobę, a jest nią zespół niedorozwoju lewej części serca ze zwężeniem zastawki mitralnej i aortalnej. Chłopczyk bardzo pilnie potrzebuje naszej pomocy oraz naszego finansowego wsparcia. Rodzina podała, na portalu https://www.siepomaga.pl/warchol-mateusz że ich najukochańsze dziecko potrzebuje pilnej operacji serduszka, która kosztuje w sumie ponad półtora miliona zł. Inaczej, czeka go przeszczep tego narządu.

  Zbiórka powstała niedawno temu, bo 26 kwietnia. Do tej pory udało się zebrać już trochę pieniędzy, a mianowicie około 130 tysięcy zł. Wierzymy razem z rodziną, najbliższymi, że cała zbiórka się uda, a dziecka nie będzie czekało najgorsze. Potrzebna jest tutaj błyskawiczna pomoc. Im będzie więcej ludzi, którzy okażą finansowe wsparcie, jednocześnie pozwolimy dziecku żyć dalej.

  Poznaj historię chłopczyka

  Mateuszek urodził się już z tym zaburzeniem. Jak podaje rodzina, ich dziecko potrzebuje natychmiastowej, pilnej i skomplikowanej operacji w USA, która pozwoli chłopczykowi rozwijać się prawidłowo i zwyczajnie przeżyć. Bardziej fachowo mówiąc, dzięki takiemu zabiegowi Mateuszek ma szansę na zachowanie dwukomorowego serca. Dzięki temu właśnie będzie mógł jak inni jego rówieśnicy – grać w kosza, albo biegać, czy też bawić się z innymi dzieciakami bez problemów.

  Rodzina dowiedziała się o dysfunkcji ich dziecka, jeszcze w połowie ciąży. 27 maja 2022 roku, jeszcze w łonie mamy, Mateusz przeszedł operację balonoplastyki zastawki, czyli poszerzenia jej na tyle, na ile było to możliwe. Dzięki temu miał w ogóle szansę na dożycie do porodu. Chłopczyk urodził się 19 września 2022 roku w Warszawie. Po porodzie został od razu zabrany na dalsze badania, które niestety potwierdziły diagnozę postawioną w trakcie ciąży. Ponieważ Mateuszek miał problemy z oddychaniem, w drugiej dobie życia przeszedł cewnikowanie serca, a w czwartej dobie życia pierwszą operację na otwartym sercu. Drugą operację na otwartym sercu Mateusz przeszedł tydzień przed swoimi pierwszymi urodzinami. Niestety nie obyło się bez powikłań w postaci krwawienia pooperacyjnego oraz wystąpienia tak zwanego syndromu zespołu żyły głównej górnej. Po tym stan Mateuszka się ustabilizował. Niestety po tym etapie operacji lekarze w Polsce podjęli decyzję o kontynuacji leczenia Mateusza w kierunku serca jednokomorowego, zupełnie porzucając szansę na uratowanie lewej komory jego serca.

  W tym czasie także, rodzina skontaktowała się z lekarzami z Boston Children’s Hospital, podając całą historię leczenia. Specjaliści z USA dają szansę dziecku. 17 kwietnia 2024 roku rodzina otrzymała cały kosztorys, w który zalicza się wykonanie szeregu badań, innych zabiegów, w końcu operacji. Dla rodziny niestety koszty te są bardzo duże.

  „Dlatego zwracamy się do Was, ludzi o wielkich sercach, z prośbą o wsparcie finansowe. Każda złotówka, którą możecie nam ofiarować, jest kroplą nadziei dla naszej rodziny, szansą dla Mateuszka na życie bez obniżonej wydolności, bez nieustannych wizyt w szpitalu, bez przyjmowania leków co kilka godzin i wreszcie – bez konieczności wykonania w przyszłości przeszczepu serca. My rodzice, chcielibyśmy móc patrzeć, jak nasz syn idzie do szkoły, jak rozwija swoje pasje i cieszy się życiem. A może tego nigdy nie dostać. Dzięki Waszej hojności możemy dać naszemu synkowi szansę na przyszłość pełną radości i zdrowia. Z góry dziękujemy za każdą okazaną pomoc i wsparcie. Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy zdziałać cuda i uratować serce naszego kochanego synka.”

  – podaje rodzina chłopczyka

  My dołączamy się do całej zbiórki, udostępniając innym historię Mateuszka i prosząc razem z najbliższymi chłopczyka o finansowe wsparcie. Dzięki nam dziecko może żyć. Wchodźmy, na stronę internetową – https://www.siepomaga.pl/warchol-mateusz i wpłacajmy pieniądze na konto chłopca, na drogą operację, która może mu pozwolić normalnie funkcjonować.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com