czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Dzień bezpiecznego Internetu, czyli jak bezpiecznie korzystać z sieci

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na całym świecie 7 lutego 2023 obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Inicjatywa ma przestrzec przed czyhającymi na internautów niebezpieczeństwami. W założeniu inicjatywa ta ma promować bezpieczne zasady korzystania z sieci.

  7 lutego 2023 roku w wielu krajach obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu „Safer Internet”. Celem tej inicjatywy jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. 

  Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodzin, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

  Obecnie dzieci od najmłodszych lat wychowywane są w środowisku online. Internet umożliwia każdemu zdobywanie wiedzy i dostęp do nieograniczonych zasobów informacji, pomaga rozwijać wyobraźnię, pasję i znaleźć odpowiedzi na nawet najtrudniejsze pytania. Jednak to, co jest olbrzymią szansą, może stać się  zagrożeniem. Dlatego, tak ważne jest, aby jak najwcześniej zacząć rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci  i wspierać cyfrową podróż dziecka na każdym etapie jego rozwoju. Rozmawiajmy, ostrzegajmy i propagujmy zasady cyberhigieny już od pierwszych kroków naszych pociech w cyfrowym świecie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com