sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Władysław Ortyl kontynuuje misję marszałka województwa Podkarpackiego

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na pierwszym posiedzeniu nowej VII kadencji sejmiku, które odbyło się w poniedziałek 6 maja, Władysław Ortyl został wybrany na marszałka województwa podkarpackiego. Otrzymał poparcie 23 spośród 32 obecnych na posiedzeniu radnych, dziewięcioro było przeciwnych jego kandydaturze. Ortyl jest marszałkiem województwa od maja 2013 r.

  W kwietniowych wyborach do sejmiku województwa podkarpackiego, w którym zasiada 33 radnych zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając poparcie niemal 52 proc. To przełożyło się na 21 mandatów. Koalicja Obywatelska ma 6 radnych, Trzecia Droga 4, a Konfederacja 2.

  Władysław Ortyl, obecny marszałek, ma bogate doświadczenie zawodowe i polityczne. Przez wiele lat pracował jako specjalista konstruktor w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Mielcu, był także prezesem zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego MARR SA w Mielcu.

  W latach 1998-2005 zasiadał w sejmiku województwa podkarpackiego, pełniąc funkcje członka zarządu i wicemarszałka. W 2005 r. został senatorem, a następnie sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Ortyl był także przewodniczącym Komisji Obrony Narodowej w Senacie.

  W maju 2013 r. został wybrany na marszałka sejmiku, a w 2014 r. i 2018 r. ponownie uzyskał to stanowisko. W tegorocznych wyborach był liderem listy w okręgu nr 2 i otrzymał największe poparcie w regionie, zdobywając ponad 44 tys. głosów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com