sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Trwa rekrutacja w szeregi 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Trwa rekrutacja do 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Mieszkańcy z Podkarpacia mogą wziąć udział w wojskowym szkoleniu podstawowym już 10 maja oraz w okresie wakacyjnym pod hasłem „Wakacje z WOT”. Na ochotników z Podkarpacia, którzy podejmą to wyzwanie, tego lata czekają dwa terminy szkolenia. Forma pełnienia służby, jaką oferują Wojska Obrony Terytorialnej, jako jedyna pozwala na zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym.

  3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej zaplanowała nadchodzące szkolenie podstawowe na 10 maja, oraz dwa terminy szkolenia w ramach projektu „Wakacje z WOT”. Pierwszy z nich obejmuje okres od 22 czerwca do 7 lipca, natomiast drugi termin to czas od 17 sierpnia do 1 września. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe stanowi świetną okazję do rozpoczęcia kariery wojskowej, zaś uczestnictwo w kolejnych szkoleniach rotacyjnych umożliwia ciągły rozwój w wojskowym rzemiośle. Harmonogram szkoleń został dostosowany do przerw w nauce, jednakże nie zmienia to systemu szkolenia przyjętego w ramach WOT. Ukończenie szesnastodniowego szkolenia podstawowego w trakcie wakacji zakończy się uroczystą przysięgą wojskową, czyniąc z ochotników pełnoprawnych żołnierzy Wojska Polskiego.

  Aby dołączyć do Terytorialsów w 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej na terenie Rzeszowa, Niska, Dębicy, Tarnobrzega i Sanoka, można zgłosić się do rekrutera 3 PBOT poprzez stronę https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl . Wniosek o powołanie można złożyć bezpośrednio w Wojskowym Centrum Rekrutacji lub elektronicznie przez platformę ePUAP.

  Każdy w wieku od 18 do 60 lat (w przypadku szeregowych) oraz od 18 do 63 lat (w przypadku podoficerów i oficerów) może zostać żołnierzem 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Kryteria obejmują obywatelstwo polskie, niekaralność, wiek minimalny 18 lat, zdrowie fizyczne i psychiczne, niepełnienie innej czynnej służby wojskowej oraz brak przydziału kryzysowego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com