sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Podkarpackie finały Turnieju o Puchar Tymbarku już za tydzień w Stalowej Woli

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Został dokładnie tydzień do wielkiego finału Wojewódzkiego Turnieju o Puchar Tymbarku na Podkarpaciu. Już 6 maja, ponad tysiąc młodych sportowców stanie do rywalizacji na stadionie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Blisko 150 zespołów wystąpi w tegorocznym wojewódzkim finale.

  W tym roku aż 644 zespoły z naszego województwa zgłosiły się do udziału w największym turnieju piłkarskim dla dzieci w Europie. Przeważająca większość z nich wywalczyła sobie miejsce w turnieju wojewódzkim po intensywnej rywalizacji na ponad 30 turniejach powiatowych. Podobnie jak w poprzednich latach, rywalizacja będzie się odbywać w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12, zarówno wśród dziewczynek, jak i chłopców.

  W ubiegłym roku finał wojewódzki również miał miejsce w Stalowej Woli. Wzięło w nim udział ponad sto zespołów, spośród których cztery (po dwie w kategoriach U-12 i U-10) zakwalifikowały się następnie do finałów ogólnopolskich w Warszawie.

  To jedyny taki turniej w Polsce. Jedyny wojewódzki finał, który będzie rozgrywany jednego dnia. Zagra u nas ponad sto drużyn, ponad tysiąc piłkarek i piłkarzy. Będziemy mieć przygotowane 24 boiska. W tym roku zagramy jako pierwsi w Polsce 

  Karol Wołoszyn, wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, wojewódzki koordynator Turnieju o Puchar Tymbarku.

  Okazało się, że te finały były bardzo udane dla naszych drużyn, ponieważ zarówno piłkarki ze Szkoły Podstawowej w Krasnem, jak i piłkarze ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Stal Rzeszów, wrócili z głównymi nagrodami, czyli Pucharem Tymbarku.

  W tegorocznym turnieju również 16 drużyn z Polski, po jednej z każdego regionu, w kategoriach U-10 i U-12 zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt, weźmie udział w finale w Warszawie. Podobnie jak w ostatnich latach, decydujące mecze odbędą się na Stadionie Narodowym.

  Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku nie tylko stanowią doskonałą okazję do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale także są szansą na odkrycie talentów we wczesnym stadium ich piłkarskiej pasji. Dzieci, które wyróżniają się swoimi umiejętnościami, mają szansę na zaproszenie na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości nawet na powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Już od etapu wojewódzkiego w wybranych miastach obserwują rozgrywki skauci PZPN oraz lokalnych klubów. W historii turnieju wiele zawodniczek i zawodników, którzy dzisiaj grają w najlepszych klubach w Europie i reprezentują Polskę, wzięło udział w Pucharze Tymbarku. Aż 11 uczestników tego turnieju wywalczyło awans na mistrzostwa Europy z reprezentacją prowadzoną przez selekcjonera Michała Probierza! Wśród nich znajdują się: Piotr Zieliński, Krzysztof Piątek, Adam Buksa, Sebastian Szymański, Jakub Moder, Damian Szymański, Bartosz Śliz, Bartosz Salamon, Tymoteusz Puchacz, Jakub Kiwior i Bartosz Bereszyński. Od 2023 roku Puchar Tymbarku oraz jego uczestnicy są oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski.

  Aktualnie trwa XXIV edycja Pucharu Tymbarku, objęta Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, zaś w Komitecie Honorowym zasiadają Minister Sportu i Turystyki, Minister Edukacji oraz Minister Zdrowia.

  Przez ostatnie 24 lata Polski Związek Piłki Nożnej organizuje największy w Europie turniej piłkarski dla dzieci, który odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. W tej wielkiej imprezie wzięło udział wielu obecnych piłkarzy i piłkarek, którzy reprezentują najlepsze kluby europejskie oraz drużynę narodową Polski. Od 2007 roku wydarzenie wspiera jako Sponsor Generalny marka Tymbark. Więcej informacji na temat Pucharu Tymbarku, nagród oraz formularza zgłoszeniowego można znaleźć na stronie: www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com