wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  W Parku Etnograficznym, w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej odbędzie się ciekawa impreza, z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Jubileuszowe wydarzenie pod nazwą „Wspólnie tworzymy przyszłość” stanowi niezwykłą okazję do świętowania dwóch ważnych wydarzeń: Dni Otwartych Funduszy Europejskich oraz 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. Przygotowane z myślą o różnych grupach wiekowych, dwudniowe święto obfituje w atrakcje dla wszystkich. Będą między innymi warsztaty garncarstwa, możliwość aktywnego zwiedzania skansenu razem z uczestnictwem w grze terenowej. Będzie także festiwal, na którym zaśpiewa Gaba Janusz. Będzie również zorganizowany pokaz tradycyjnych, dawnych zawodów oraz możliwość przejechania się bryczką. Sprawdź, co jeszcze znajduje się w bogatym programie kolbuszowskiej imprezy?

  10 maja 2024 r., godziny od 9 do 14, dni otwarte dla młodzieży

  Pierwszy dzień wydarzenia skierowany jest do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Bogata oferta warsztatów i aktywnego zwiedzania skansenu zachęca do udziału. Harmonogram zajęć obejmuje:

  – warsztaty rękodzieła: Młodzież będzie miała okazję uczestniczyć w warsztatach wykonywania kwiatów z bibuły, garncarstwa, dekorowania płóciennych toreb oraz tworzenia naturalnych kosmetyków.

  – aktywne zwiedzanie skansenu: Grą terenową oraz wystawą mobilną z Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz zapewnią fascynujące doświadczenia edukacyjne.

  Zapisy na warsztaty są już możliwe poprzez kontakt z recepcją muzeum.

  12 maja 2024 r., godz. 8.00-20.00: Święto 20-lecia Polski w Unii Europejskiej

  Drugiego dnia, park etnograficzny stanie się miejscem wielkich festiwali, warsztatów i pokazów, dostępnych dla wszystkich mieszkańców i gości. Plan wydarzeń obejmuje:

  – pokazy tradycyjnych zawodów: Pokaz flisactwa, szkutnictwa oraz haftu dworskiego to tylko niektóre z atrakcji, które pozwolą na zanurzenie się w tradycyjnych rzemiosłach.

  – koncerty i przejażdżki bryczką: Wieczorne koncerty zespołów Gaby Janusz & Multi Folk Quartet oraz Dikanda, a także przejażdżki bryczką i kucykami, zapewnią niezapomniane emocje.

  – strefa funduszy europejskich: Punkt informacyjny Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Siedlisko” pomoże zrozumieć korzyści płynące z inwestycji funduszy europejskich.

  Wszystkie atrakcje są dostępne bezpłatnie dla uczestników, a na teren skansenu obowiązuje specjalny bilet wstępu w cenie 5 zł/os. Zapisy na warsztaty haftu dworskiego są już otwarte. Wydarzenie „Wspólnie tworzymy przyszłość” to nie tylko okazja do świętowania, ale także możliwość spotkania się, nauki oraz czerpania inspiracji z bogactwa kultury i tradycji regionu. Zapraszamy do udziału w tym niezwykłym święcie, które obchodzić będziemy razem, tworząc przyszłość zgodnie z wartościami Unii Europejskiej.

  Aby poznać kompletny harmonogram imprezy, odsyłamy na stronę internetową – http://www.muzeumkolbuszowa.pl/aktualnosci/1626-20lat-eu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com