sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  XXIX Podkarpacka Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Po raz dwudziesty dziewiąty odbyła się Podkarpacka Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej.

  Uroczyste obchody rozpoczęły się apelem, podczas którego w imieniu Prezydenta RP, wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, wręczyła Krzyże Zasługi zasłużonym członkom ochotniczych straży pożarnych województwa podkarpackiego. To wydarzenie stanowiło okazję do wyrażenia wdzięczności podkarpackim strażakom za ich oddanie i poświęcenie w służbie, a także za nieustanną gotowość do udzielania pomocy w różnego rodzaju sytuacjach zagrożenia.

  Ogromne zaufanie społeczne, jakim obdarzani są strażacy to odzwierciedlenie głębokiego szacunku i uznania dla pełnej zaangażowania służby. Państwowa Straż Pożarna wraz z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej wspólnie tworzą silny fundament, zapewniając bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom województwa podkarpackiego.

  Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki

  Uroczystość została zorganizowana przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Podkarpackiego, Kapelana Strażaków Archidiecezji Przemyskiej oraz Gwardiana Klasztoru w Kalwarii Pacławskiej.

  fot. Jerzy Żygadło, PUW w Rzeszowie.
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com