wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Za nami jubileuszowy Koncert Dziecięcego Zespołu Tańców Ludowych „Boguchwałki”

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  28 kwietnia 2024 roku stał się dniem pełnym radości, wzruszeń i wspomnień, gdy Dziecięcy Zespół Tańców Ludowych „Boguchwałki” świętował 25 lat swojej artystycznej działalności. Ten wyjątkowy jubileuszowy koncert był nie tylko okazją do wspominania minionych lat, ale także do celebrowania teraźniejszości i patrzenia w przyszłość z nadzieją i entuzjazmem. Wielkie emocje towarzyszyły zarówno uczestnikom, jak i publiczności zgromadzonej przed sceną. Wspaniała udostępniona fotorelacja uchwyciła każdy uśmiech, każdy gest, każdą chwilę wzruszenia i dumy.

  To, co sprawia, że ten jubileusz jest tak wyjątkowy, to nie tylko fakt przetrwania przez ćwierć wieku, ale także rozwój i wzrost zespołu pomimo różnych trudności i przeciwności losu. Radość organizatorów jest ogromna, widząc, jak z każdym rokiem przybywa nowych talentów, nowych dzieci, które chcą przyłączyć się do tej wyjątkowej rodziny folklorystycznej.

  Nie można zapomnieć o ogromnej pracy i zaangażowaniu, jakie włożyli zarówno młodzi tancerze, jak i ich rodzice, w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia. Ich determinacja i poświęcenie sprawiły, że ten wieczór był niezapomniany dla wszystkich obecnych.

  Szczególne słowa uznania należą się także choreografowi zespołu, Lucynie Brodowskiej, która od lat kieruje zespołem z ogromnym sercem dla dzieci i folkloru. Jej wkład w rozwój młodych talentów i kształtowanie ich pasji do tańca jest nieoceniony.

  Podczas koncertu publiczność miała przyjemność podziwiać także występy innych utalentowanych grup, takich jak Zespół Tańca Ludowego „Sędomir” działający przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sandomierzu oraz Zespół Tańca Ludowego „Nosowianki” z Nosówki. Dodatkowo, wokalistki zajęć wokalnych MCK, Maja Lubas i Wiktoria Kiełbasa, oraz zaproszeni goście również wzbogacili tę wyjątkową galę swoimi talentami i obecnością.

  Nie można zapomnieć o wsparciu i pracy wszystkich osób, które przyczyniły się do sukcesu zespołu, włączając w to burmistrza Boguchwały, założyciela zespołu, kierownika muzycznego, oraz innych choreografów i osób zasłużonych dla tej społeczności.

  Dziecięcy Zespół Tańców Ludowych „Boguchwałki” jest nieodłączną częścią kulturalnego krajobrazu Boguchwały od ponad dwóch dekad. Jego początki sięgają roku 1999, gdy grupa pod kierunkiem lokalnych artystów postanowiła połączyć siły w celu zachowania i promowania polskiego folkloru. Od tamtej pory „Boguchwałki” stały się nie tylko ambasadorem tradycyjnych tańców ludowych, ale również miejscem, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje pasje, zdobywać nowe umiejętności i budować trwałe przyjaźnie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com