sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  W Rzeszowie, 2 maja odbył się Podkarpacki Festiwal Patriotyczny. Co się działo na tym wydarzeniu?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przypada 2 maja. To jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych. Z tej właśnie okazji, w Rzeszowie odbyła się specjalna uroczystość. Były między innymi koncerty z patriotycznymi utworami. Można było posłuchać orkiestry, granej na żywo. Zgromadzeni rzeszowianie mogli obejrzeć  również turniej rycerski z prawdziwego zdarzenia. Co jeszcze się działo?

  Wydarzenie to rozpoczęło się o godzinie już 12:30. O tej porze, odbył się najpopularniejszymi ulicami naszego miasta przemarsz od Rynku do zamkowej fosy, Orkiestry Wojskowej w Rzeszowie. Cała impreza właśnie odbywała się przy Fosie Zamkowej, znajdującej się od strony rzeszowskiej Fontanny Multimedialnej. To była wspaniała i idealna przestrzeń, która dobrze oddawała charakter całej imprezy.

  O godzinie 13:00 wspólnie odśpiewano hymn państwowy. Następnie, pół godziny później odbył się główny koncert. Wystąpili na ustawionej tam też scenie po kolei – uczniowie Dominiki Kindrat Vocal Studio. Był też przygotowany recital piosenek rozrywkowych w wykonaniu Roberta Uchwaty. Imprezę uświetniło Centrum Sztuki Wokalnej w koncercie pod nazwą „Naprzód do boju żołnierze”, pod kierownictwem dr Anny Czenczek. O 17:30 wystąpiła orkiestra – Dziewczęca Orkiestra Szałamaistek oraz Mażoretki Incanto.

  Na godzinę 18 zaplanowano koncert główny, z udziałem Izabeli Szafrańskiej, w towarzystwie Marcina Sójki i Mateusza Witczuka, pod nazwą „Niepodległej”. Trochę później, bo o godzinie 19:00 odbyła się projekcja koncertu „Sprawiedliwi z Markowej”, w ramach Festiwalu Psalmów Dawidowych z udziałem Michała Jurkiewicza, Marcina Sójki oraz Izabeli Szafrańskiej.

  Do tego, wszyscy zainteresowani średniowieczem mogli znaleźć coś dla siebie. Odbył się Rzeszowski Turniej Rycerski „Blaski Średniowiecza”. Były też porozstawiane różne stoiska militarne oraz historyczne.  

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com