sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Europejski Koncert Jubileuszowy w Filharmonii Podkarpackiej z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Pierwszy maja stanowił wyjątkowy dzień dla Polski, gdyż dokładnie dwadzieścia lat temu kraj przystąpił do Unii Europejskiej. To przełomowe wydarzenie zapoczątkowało istotne zmiany na terenie całego kraju, także na Podkarpaciu, gdzie Fundusze Europejskie odegrały kluczową rolę.

  W celu uczczenia tej okazji, Województwo Podkarpackie zorganizowało koncert, który miał miejsce w Filharmonii Rzeszowskiej pod tytułem „Gratuluję Podkarpackie, czyli muzyczna podróż po Europie”. Na scenie wystąpili młodzi muzycy z różnych zakątków regionu.

  W programie koncertu znalazło się kilkanaście znanych utworów muzycznych, w tym takie przeboje jak „Hey na na na” (Vaya con Dios), „Dziewczyna o perłowych włosach” (Omega), „Malovany dzbanku” (H. Vindrackova), „My Friend the wind” (D. Rusos) czy „Bailamos” (E. Iglesias).

  Podczas wydarzenia wystąpili również artyści znani z projektu realizowanego przez Dom Kultury w Przecławiu o nazwie „Podkarpackie sięga po Największych”, który cieszy się dużą popularnością. Dodatkowo, publiczność miała okazję poznać historie czterech Europejczyków mieszkających na Podkarpaciu poprzez filmową prezentację.

  W trakcie koncertu odbył się również quiz o Unii Europejskiej, w którym do wygrania były atrakcyjne nagrody. Całe wydarzenie jubileuszowe w Rzeszowie stanowiło nie tylko okazję do świętowania, lecz także do refleksji nad przeszłością i przyszłością Polski w Unii Europejskiej.

  Koncert to tylko początek świętowania 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. Przed nami kolejna edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które stały się już stałym punktem w kalendarzu imprez regionu. To wyjątkowy czas, kiedy drzwi różnych instytucji wspartych przez unijne środki są otwarte dla zwiedzających. W dniach 10-12 maja region będzie tętnił życiem, oferując niezliczone atrakcje. Planowane są warsztaty dla dzieci i młodzieży w kolbuszowskim skansenie oraz w Obserwatorium Astronomicznym w Tymcach, aktywny wypoczynek w Bieszczadach, a także piknik kulturalny w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Beneficjenci z całego Podkarpacia przygotowali bogaty program, obejmujący warsztaty, koncerty, rajdy rowerowe, turnieje sportowe, wydarzenia edukacyjne i wiele innych atrakcji dla mieszkańców regionu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com