środa, 27 września, 2023
+

  Rosja atakuje Ukrainę!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Dziś nad ranem Władmir Putin poinformował o „specjalnej operacji wojskowej”, która ma na celu demilitaryzacje i denazyfikacje Ukrainy

  W większych miastach Ukrainy m.in Charkowie, Kijowie i Odessie słychać nieprzerwane ostrzały.

  – Ci, którzy będą próbowali nam przeszkodzić, spotkają się z odpowiedzią militarną, która doprowadzi do konsekwencji, z jakimi się nie spotkaliście. Jesteśmy gotowi na wszystko – powiedział Putin.

  I dodał, że „za przelew krwi będzie odpowiedzialny naród ukraiński”.

  – Świat pociągnie Rosję do odpowiedzialności za niesprowokowany i nieusprawiedliwiony atak – poinformował Joe Biden.

  Aktualizacja

  Miasta Ukrainy są ostrzeliwane przez siły rosyjskie. Jak informuje ukraińska straż graniczna wojska rosyjskie przekroczyły granice na Krymie. Przed godziną 8 pojawiły się informacje na temat ataku w pobliżu Lwowa.

  Warto przypomnieć, że Rosja nakazała opuszczenie placówek dyplomatycznych przez swoich obywateli. Oznaczało to, że być może inwazja nastąpi niedługo. Dyplomaci rosyjscy palili wczoraj wszystkie dokumenty i wynosili się z Ukrainy. Takie ruchy świadczyły o tym, że Rosja zamierza zerwać stosunki dyplomatyczne z Kijowem.

  Do nałożenia sankcji wezwał m.in Joe Biden, Donald Tusk, czy premier Czech Petr Fala. Od wczoraj trwał również cyberatak na serwery ukraińskiej administracji.

  Po godzinie 8 prezydent Andrzej Duda zwołał posiedzenie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, w którym udział biorą m.in premier i dowódcy wojskowi.

  Ministerstwo spraw wewnętrznych Ukrainy poinformowało, że w wyniku ostrzału przy miejscowości Preobrażenka zginął jeden z pograniczników.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com