wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Rzeszowska biblioteka zaprasza na spotkanie z Borysem Tynką – autorem książek o Ukrainie, szczególnie związanym z tym krajem

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Borysem Tynką. To nie tylko autor książek o Ukrainie, ale też certyfikowany przewodnik po Odessie, Kijowie i czarnobylskiej strefie wykluczenia. Aby się spotkać z tą postacią, zarezerwuj wolne popołudnie, 17 kwietnia i wybierz się o godzinie 17, do Rzeszowa, do biblioteki przy ul. Sokoła 13, w samym centrum miasta, do Budynku Głównego WiMBP. Do tego, wstęp jest darmowy i wolny i nie trzeba się wcześniej rejestrować ani kupować biletów.

  Kim jest osoba, która zagości Rzeszów, w tym czasie?

  Borys Tynka szczególnie fascynuje się Ukrainą. Przez lata pomagał przy organizacji wypoczynku polskich turystów w tym kraju, głównie we Lwowie, Kijowie oraz Odessie, do której ma szczególny sentyment. W 2020 roku, 30 października został wyznaczony przez specjalną komisję Departamentu Kultury i Turystyki Odessy na symboliczne stanowisko Ambasadora Odessy w naszym kraju. Jest to jednak zobowiązujący tytuł, który skłania do tego, by szczególnie zajmować się promocją tego ukraińskiego miejsca w Polsce, co oczywiście skutecznie udawało mu się to realizować. Jednak losy Ukrainy nieco się na przestrzeni ostatnich lat potoczyły inaczej. W wyniku panującej napaści na to państwo przez rosyjskie wojska, pan Borys nieco zmienił swoją dotychczasową pracę. W Odessie przebywał do 23 lutego 2022 roku, a przez kolejne 3 miesiące, włączył się w pomoc humanitarną, dla Ukrainy oraz szczególnie wspierał osoby, które zostały poszkodowane bądź utraciły swoje domy. O to, by pomagać Ukrainie apelował również w polskich mediach.

  Spotkanie z panem Borysem, będzie zatem bardzo inspirujące. Zaproszony do biblioteki gość opowie o swoich napisanych książkach, które także związane są z napaścią Rosji na jego ulubione państwo, w którym przez tak wiele lat, zanim zaczęła się jeszcze wojna działał. Opowie też o trudnych  miesiącach związanych z wojną. Przywoła wspomnienia z Odessy, miasta, które szczególnie przyciągało turystów, było bardzo malownicze, a dziś jest tak bardzo zniszczone. Warto wybrać się na spotkanie z tym gościem, posłuchać ciekawych opowieści, przede wszystkim poznać bardziej Ukrainę.

  Dodajemy, że spotkanie zorganizowane będzie w ramach Przestrzeni Książki Ukraińskiej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com