poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  Malawa (gm.Krasne). Lokalni księża objęci kwarantanną, odwołano nabożeństwa!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Proboszcz i wikariusz pracujący w parafii pw. św. Wawrzyńca w Malawie pod Rzeszowem (gmina Krasne) zostali objęci obowiązkową kwarantanną.

  Posługujący w Malawskim kościele księżą decyzją sanepidu zostali objęci obowiązkową kwarantanną. Jak informują w mediach społecznościowych do 19. czerwca nie będą sprawować nabożeństw w lokalnym kościele.

  Nabożeństwa nie będą sprawowane także w tamtejszej kaplicy św. Marii Magdaleny, zlokalizowanej 3 kilometry od kościoła parafialnego na „Magdalence”. Duchowni „polecają się modlitwom parafian i sami pozostają z nimi w łączności duchowej”.

  To już drugi zamknięty kościół w Rzeszowie i okolicy. Kwarantanną objęci są dalej duchowni z parafii bł. Karoliny w Rzeszowie. Tutaj zakażonym okazał się proboszcz. Wcześniej informowaliśmy także o zamknięciu kościoła w Ropczycach, ale ten, pomimo, że kultu nie sprawują kapłani pełniący na co dzień w nim służbę kapłańską, jest otwarty dla wiernych. Nabożeństwa sprawują tam inni kapłani z Ropczyc. Kwarantanną objęci są także duchowni z Krasiczyna koło Przemyśla.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com