piątek, 1 marca, 2024
+

  Sytuacja epidemiologiczna 10.06.

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Mamy 5 nowych przypadków koronawirusa na Podkarpacia – podał wojewódzki sanepid.

  Sytuacja epidemii na Podkarpaciu staje się co raz poważniejsza. W ciągu ostatnich kilku dni przybyło nowych zakażonych, wzrasta liczba hospitalizowanych i objętych kwarantanną. Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna poinformowała właśnie o pięciu nowych zakażonych. To 3 osoby z Rzeszowa: starsza kobieta (hospitalizowana) i dwóch mężczyzn w sile wieku (izolacja) oraz 2 mężczyzn (młody i starszy) z powiatu strzyżowskiego przebywających w izolacji.

  Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 6 osób, 1565 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 19 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 16 osób.

  Wczoraj informowaliśmy o 11 przypadkach na Podkarpaciu. Dziś znamy już więcej szczegółów. Martwiąca jest sytuacja w Stalowej Woli, gdzie zakażona została pracownica jednego z tamtejszych urzędów pocztowych. Ta następnie zakaziła swoje córki. Urząd pocztowy zamknięto, a sanepid prowadzi postępowanie epidemiologiczne.

  Wiadomo też, że po za trojgiem lekarzy i pacjentem ze Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Chopina w Rzeszowie, nie ma tam już nowych zakażeń.
  Ponadto wikariusze z parafii bł. Karoliny w Rzeszowie przekazali wiadomość, że i u nich wynik na obecność koronawirusa wyszedł negatywnie. Identyczna sytuacja odnosi się także do kapłanów z parafii św. Barbary w Ropczycach.
  Nie mniej wszystkich obowiązuje kwarantanna i wielce prawdopodobne jest, że w 12-14 dniu jej trwania przejdą ponowne testy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com