sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Radni Prawa i Sprawiedliwości wspierają Waldemar Szumnego w rywalizacji o fotel prezydenta

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W końcówce kampanii wyborczej, Waldemar Szumny przedstawił mieszkańcom Rzeszowa swoje propozycje jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta. Nowowybrani radni z tego ugrupowania wspierali jego kandydaturę, prezentując kluczowe punkty programu i zapewniając, że są otwarci na współpracę z wszystkimi klubami.

  Główne założenia programu PiS w Rzeszowie obejmują budowę nowych żłobków i przedszkoli, rozbudowę szkół, w tym dodanie basenów, oraz realizację programu Bezpieczny Rzeszów. Radni podkreślają konieczność budowy miejskiego systemu kanalizacji deszczowej oraz regulacji Strugu i Młynówki. Planowane są także obniżki podatków od nieruchomości i środków transportu, a także opłat śmieciowych. PiS obiecuje reagować na potrzeby i sygnały mieszkańców, kierując się zasadą skuteczności działania, jak podkreślił Jerzy Jęczmienionka, dziękując za ponad 21 tysięcy głosów w wyborach.

  Chcieliśmy zadeklarować jako cały klub jako cała dziewiątka radnych, że jesteśmy otwarci na współpracę chcemy w nowej radzie współpracować z każdym radnym, z każdym klubem radnych miasta Rzeszowa bez wyjątku. Jeśli będą rzeczy dobre dla mieszkańców dla miasta będziemy rozmawiali o tych rzeczach będziemy je popierali i będziemy współpracowali.

  Jerzy Jęczmienionka, Klub Radnych PiS w Radzie Miasta Rzeszowa

  Radni z PiS planują zmiany w organizacji i sposobie działania Rady Miasta, z nowym przewodniczącym mającym to zagwarantować. Liczba stałych komisji ma zostać zmniejszona. PiS zapowiada współpracę z nowym prezydentem niezależnie od wyniku niedzielnego głosowania, choć apeluje o wsparcie dla Waldemara Szumnego. Kandydat PiS, wraz z przedstawicielami rzeszowskiej Solidarności, podpisał dziś deklarację, zobowiązując się do wprowadzenia transparentnego systemu wynagrodzeń i awansu miejskich urzędników we współpracy z organizacjami związkowymi, Urzędem Miasta oraz instytucjami oświatowymi. Planuje także wprowadzenie mechanizmu regulacji płacowej do końca roku, mającego poprawić sytuację najmniej zarabiających.

  Waldemar Szumny na spotkaniu w siedzibie NSZZ Solidarność Regionu Rzeszowskiego, będąc byłym związkowcem i mediator, podkreślał chęć wprowadzenia pozytywnych zmian dla dużej grupy osób, zobowiązując się do rozliczenia się z tej obietnicy, gdy zostanie prezydentem. Podczas konferencji wyborczej akcentował pozytywny charakter swojej kampanii, deklarując konsekwentne nie reagowanie ani reagowanie na hejt i fałszywe oskarżenia. Wyrażał też przekonanie, że można zdobyć poparcie poprzez pozytywny przekaz, opierając się na doświadczeniu i dobrym programie uwzględniającym potrzeby ludzi.

  Musi być naprawienie tego niesprawiedliwego podejścia nie może Rzeszów kojarzyć się z płacą na poziomie minimalnej krajowej dochodziło do absurdów w pewnym momencie na sesji w wyliczeniach skarbnika okazało się, że 1/3 pracowników na najniższej krajowej.

  Waldemar Szumny, kandydat na prezydenta Rzeszowa
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com