wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Mamy kolejne wiadomości, na temat tego, co będzie się działo podczas Europejskiego Stadionu Kultury, w czerwcu!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Do Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie, zostało jeszcze trochę czasu. Zanim podamy nazwiska gwiazd, które wystąpią na dużej scenie, grając znakomite koncerty, których na dzień dzisiejszy jeszcze nie znamy, odsłonimy kolejną kartę z kulturalnymi wydarzeniami, jakie się mają odbyć w tym czasie. Podczas trwania całej imprezy, będzie można spotkać się ze sztuką, czyli zobaczyć piękne obrazy. ESKapada – tak będzie nazywała się ta audio-wizualna wystawa malarstwa autorów Szczepana Rożka i Macieja Maślanki z Pracowni017. Artyści ci zabiorą wszystkich podczas pokazu w istną podróż w czasie. A każdy będzie mógł to wszystko zobaczyć w dniach od 21 do 23 czerwca, w miejscu – Kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25. Sztuki wizualne to będzie właśnie kolejna atrakcja, która czekać będzie na każdego uczestnika podczas trwania Wschodu Kultury, w godzinach od 12 w południe do 20 wieczorem.

  Pośrodku imprezy, 22 czerwca o godzinie 16:00, odbędzie się oficjalny wernisaż, z muzyką graną przez specjalnego didżeja w elektronicznym gatunku, który będzie nawiązywał do różnych kultur właśnie Wschodniej Europy.

  Kim są artyści, których malarstwo będzie można oglądać?

  Oboje urodzili się w 1991 roku, w Rzeszowie. Mówią o sobie, że są samoukami i szczególnie odnajdują się w ciekawym malarstwie. Pracując razem, w połączeniu, w kolektywie prezentują dwa różne style, a ich wspólne dzieła cechują się jednolitą strukturą. Malują obrazy, gdzie siła i dynamika czarno-białych linii łączą się z ekspresyjnymi i nieoczywistymi formami w żywych kolorach, stanowiąc interesujące połączenie ulicznej surowości z abstrakcyjnym ekspresjonizmem. Tworzyli także graffiti.

  W poniższych linkach, można podejrzeć dzieła tych twórców.

  Pracownia017 https://www.instagram.com/pracownia017

  Szczepan Rożek https://www.instagram.com/rozek_one

  Maciej Maślanka https://www.instagram.com/maciej.maslanka

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com