wtorek, 28 maja, 2024
spot_img
+

  Współpraca na rzecz lepszej pomocy pacjentom cierpiącym na zaburzenia psychiczne

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na czwartkowym spotkaniu w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim głównym tematem był sposób opieki nad pacjentami cierpiącymi na zaburzenia psychiczne.

  Na zaproszenie wojewody podkarpackiego Teresy Kubas-Hul, spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie, konsultant wojewódzki ds. psychiatrii, oraz konsultant wojewódzki ds. psychiatrii dzieci i młodzieży, a także kierownicy placówek medycznych oraz dysponenci zespołów ratownictwa medycznego z obszaru województwa podkarpackiego.

  Na spotkaniu omówiono procedury postępowania z pacjentami dotkniętymi chorobami psychicznymi, skupiając się na organizacji świadczeń zdrowotnych w województwie, zwłaszcza dla osób z zaburzeniami psychicznymi, wymagających natychmiastowej pomocy medycznej.

  Uczestnicy dyskutowali o wstępnych doświadczeniach związanych z wdrażaniem tzw. procedury postępowania z pacjentem psychiatrycznym w ochronie zdrowia. Dokument ten został przygotowany w grudniu poprzedniego roku przez konsultanta wojewódzkiego ds. psychiatrii oraz konsultanta wojewódzkiego ds. medycyny ratunkowej. Stanowi on zbiór wytycznych dla placówek medycznych i zespołów ratownictwa medycznego, obejmujących m.in. zasady interakcji z pacjentami z zaburzeniami psychicznymi.

  Wojewoda Teresa Kubas-Hul podkreśla znaczenie współpracy i wymiany doświadczeń między placówkami medycznymi dla dalszego doskonalenia procedur i zagadnień omawianych na spotkaniu. Zapewnia, że Podkarpacki Urząd Wojewódzki jest gotowy do udzielenia wszelkiej możliwej pomocy, aby zapewnić jak najlepszą dostępność do świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców województwa podkarpackiego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com