sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Muzeum Podkarpackie w Krośnie otrzymało milionową dotację

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Urzędzie Marszałkowskim została podpisana umowa na dotację z pieniędzy pozyskanych przez samorząd województwa z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Wicemarszałek Piotr Pilch, członek zarządu Anna Huk oraz dyrektor Muzeum Podkarpackiego w Krośnie Jan Garncarski złożyli podpisy pod dokumentem. Podczas tego wydarzenia towarzyszył im przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz.

  Muzeum Podkarpackie w Krośnie otrzymało dofinansowanie w wysokości 2,8 miliona złotych na konserwację i renowację renesansowego Pałacu Biskupiego, który jednocześnie pełni funkcję siedziby muzeum.

  Podpisujemy dzisiaj kolejną umowę, na duże środki jakie udało się pozyskać województwu z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Dzięki tym środkom finansowym, będziemy mogli wspólnie przeprowadzić prace konserwatorskie, aby zachować ten niezwykły obiekt dla przyszłych pokoleń 

  Piotr Pilch, wicemarszałek województwa Podkarpackiego

  Rządowy Program Odbudowy Zabytków jest inicjatywą wspierającą samorządy w poprawie stanu, odbudowie i remontach obiektów zabytkowych, co przyczynia się do zachowania ich przed degradacją i niszczeniem. Województwo Podkarpackie otrzymało dotację na 17 zadań, na łączną kwotę 29 204 771,63 złotych. Program jest skierowany bezpośrednio do jednostek samorządu terytorialnego, a przez nie również do innych podmiotów odpowiedzialnych za opiekę nad zabytkami.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com