wtorek, 28 maja, 2024
spot_img
+

  W Muzeum Etnograficznym, uczestnicy zgłębiali wiedzę na temat dobroczynnych ziół. Jak było?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W niedzielę, 28 kwietnia 2024 roku, w Muzeum Etnograficznym w Rzeszowie odbyły się niezwykłe Warsztaty Zielarskie towarzyszące fascynującej wystawie „Na psa urok!”. Pod czujnym okiem Pani Ilony Podczaszy, uczestnicy mieli okazję wyruszyć w magiczną podróż przez świat ziół i ich niezliczone dobroczynne właściwości.

  Już od samego początku atmosfera była nasycona aromatem ziół, które zapełniły przestrzeń muzeum swoimi cudownymi woniami. Prowadząca, znana ekspertka w dziedzinie ziołowej medycyny, poprowadziła uczestników przez różnorodne etapy tworzenia własnych mieszanki herbatek ziołowych, pesto z czosnku niedźwiedziego, marynaty do pieczeni, syropu z pędów sosny, a nawet przygotowania do zasuszenia warkoczy z kobylaka, czyli końskiego szczawiu.

  Warsztaty nie tylko zapewniły uczestnikom praktyczną wiedzę na temat ziół i ich zastosowań, ale także były niezapomnianym doświadczeniem sensorycznym. Kolorowe zioła, świeże pędy sosny i intensywny aromat czosnku niedźwiedziego wypełniły pomieszczenia muzeum, tworząc niepowtarzalną atmosferę, która ożywiła zmysły każdego uczestnika.

  Pani Ilona Podczaszy nie tylko dzieliła się swoją wiedzą na temat zbierania, przechowywania i wykorzystywania ziół, ale również opowiadała fascynujące historie związane z tradycyjną medycyną ludową Lasowiaków, Rzeszowiaków i Pogórzan. Jej pasja i zaangażowanie sprawiły, że warsztaty nie tylko były edukacyjne, ale także pełne ciepła i inspiracji.

  Nie sposób nie wspomnieć o niezwykłej synergii między warsztatami a wystawą „Na psa urok!”. Temat dotyczący tradycyjnej medycyny ludowej doskonale wpisał się w kontekst wydarzenia, tworząc spójną i harmonijną całość.

  Dzięki wsparciu ze strony Budżetu Województwa Podkarpackiego, warsztaty mogły się odbyć, dając uczestnikom niezapomniane przeżycia i cenne doświadczenia związane z ziołową medycyną. Wartość edukacyjna i kulturowa tego wydarzenia nie może być przeceniona, a jego wpływ na świadomość i zainteresowania społeczności lokalnej z pewnością będzie długo odczuwalny.

  Muzeum zaprasza wszystkich miłośników natury, zdrowego stylu życia i tradycyjnych rozwiązań medycznych do udziału w kolejnych wydarzeniach. Zielarskie majowe inspiracje dopiero się zaczynają, a my nie możemy się doczekać kolejnych magicznych podróży przez świat ziół i ich tajemnicze moce!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com