sobota, 25 maja, 2024
spot_img
+

  Za nami premiera spektaklu „Za Siódmą Górą”, w wykonaniu głogowskiego teatru amatorskiego. Jak było?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W minioną niedzielę, 28 kwietnia, w sali widowiskowej Miejsko Gminnego Domu Kultury im. F. Kotuli miało miejsce niezwykłe wydarzenie – premiera spektaklu „Za Siódmą Górą”, przygotowanego przez Teatr Amatorski „Hrabia von Trupki” pod reżyserią Martyny Grochali.

  Po pół roku intensywnych przygotowań, młodzi aktorzy wcielili się w role bohaterów tego klasycznego spektaklu fantasy, który wciągnął widzów w wir emocji i przygód. Na scenie rozegrały się dramatyczne sceny walki, wzruszające chwile miłości i nawet pojawiły się smoki! Szczegóły fabuły pozostawiono tajemnicą, zachęcając widzów do własnego odkrywania magicznego świata przedstawienia.

  „Za Siódmą Górą” to odświeżona wersja spektaklu, którego premiera odbyła się już w 2016 roku. Po 8 latach przerwy reżyserka postanowiła powrócić do tego kultowego dzieła, wprowadzając szereg zmian i odświeżając adaptację scenariusza, by ponownie zaskoczyć i oczarować widzów.

   „Przygotowanie spektaklu zajęło nam około pół roku, choć ostatnie zmiany i poprawki trwały niemalże do ostatniej chwili przed premierą. Przygotowanie scenografii było naszym pomysłem, przykładowo plakat 'GO TATUŚ’ był całkowitą inwencją twórczą naszych cudownych aktorek”.

   – opowiada Martyna Grochala, reżyserka spektaklu, opowiada:

  W spektaklu wystąpiły utalentowane aktorki: Kaja Gontek, Katarzyna Kraszewska, Nikola Mazurek, Daria Olchawska, Anna Orzech, Maja Ożóg, Justyna Sałata, Alina Shykman oraz Maja Siłka, które wspaniale oddały klimat i magię tej fantastycznej historii.

  „Za Siódmą Górą” to kolejny krok Teatru Amatorskiego „Hrabia von Trupki” w kierunku kreowania niezapomnianych widowisk i angażowania publiczności w magiczny świat teatru. Nie zapomnijcie śledzić kolejnych wydarzeń, bo kto wie, jakie jeszcze historie czekają, by być opowiedziane na tej wyjątkowej scenie!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com