wtorek, 28 maja, 2024
spot_img
+

  Prezentujemy pierwszą gwiazdę, która wystąpi podczas wyjątkowej imprezy w Rzeszowie – Reggae nad Wisłokiem!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wyczekiwane wydarzenie muzyczne zbliża się wielkimi krokami – 1 czerwca 2024 roku Mesajah, znany również jako Manolo czy Manuel Rengifo Diaz, zawita do Rzeszowa jako jedna z dwóch gwiazd wieczoru festiwalu Reggae nad Wisłokiem 2024 – Gramy dla klimatu! Po dziewięcioletniej przerwie artysta powraca na scenę tego wyjątkowego wydarzenia, które już teraz budzi ogromne emocje wśród fanów muzyki reggae.

  Mesajah to postać wyjątkowa – nie tylko ze względu na swoje wielkie talenty muzyczne, ale także z powodu niezwykłego pochodzenia. Urodził się 26 listopada 1985 roku we Wrocławiu, jako syn peruwiańsko-hiszpańskiego ojca i polskiej matki, której korzenie sięgają Kresów Wschodnich. To mieszanka kultur i wpływów, które wyraźnie odzwierciedlają się w jego twórczości muzycznej.

  Swoją muzyczną podróż Mesajah rozpoczął już w 2003 roku, kiedy to razem ze swoim bratem Paxonem i kolegą Yanazem założył grupę Natural Dread Killaz. Wspólnie wydali dwa albumy, które zdobyły uznanie wśród fanów reggae: „Naturalnie” w 2005 roku oraz „Ile lat” w 2010 roku

  Jednak to solowa kariera Mesajaha przyniosła mu prawdziwą sławę i uznanie w świecie muzyki. Jego debiutancki album studyjny „Ludzie prości”, wydany we wrześniu 2008 roku, okazał się być prawdziwym przełomem. Singiel „Każdego dnia” zdobył serca słuchaczy, a Mesajah stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów na polskiej scenie reggae.

  Kolejne płyty, takie jak „Jestem stąd” (2012), „Brudna prawda” (2013) czy „Powrót do korzeni” (2016), potwierdzały nie tylko jego wszechstronność artystyczną, ale także zdolność do eksperymentowania z różnymi gatunkami muzycznymi. Mesajah nie boi się wyzwań i potrafi rewolucjonizować swoje rodzime nurty muzyczne, takie jak reggae, dancehall czy hip hop, nadając im nowe, świeże brzmienie.

  Jego talent nie pozostał niezauważony – Mesajah miał okazję występować u boku międzynarodowych gwiazd, takich jak Gentleman, Shaggy, czy Sizzla. Jego niezwykła umiejętność wychodzenia poza tradycyjne ramy gatunkowe sprawiła, że jego koncerty stały się prawdziwymi spektaklami, które przyciągają fanów z całego świata.

  Poza sceną muzyczną Mesajah angażuje się również w działania na rzecz ochrony środowiska i walki ze zmianami klimatycznymi. Jego udział w festiwalu Reggae nad Wisłokiem 2024 – Gramy dla klimatu! jest doskonałym przykładem tego, jak sztuka może być wykorzystana do promowania ważnych społecznie wartości.

  Nie można również pominąć jego osobistego życia – partnerka artysty, Barbara Miedzińska, również jest wokalistką z jego zespołu, co sprawia, że są nie tylko partnerami na scenie, ale także w życiu codziennym.

  Wielkie powroty zawsze budzą ogromne emocje, a powrót Mesajaha do Rzeszowa na festiwal Reggae nad Wisłokiem 2024 z pewnością będzie wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci fanów muzyki reggae. Jego niezwykłe talenty, niezłomna determinacja i zaangażowanie w ważne społecznie sprawy czynią go nie tylko wyjątkowym artystą, ale także wzorem do naśladowania dla wszystkich tych, którzy pragną zmieniać świat poprzez sztukę.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com