sobota, 25 maja, 2024
spot_img
+

  Oliwka, która ma 12 lat cierpi na bardzo poważną chorobę. Dzięki nam przejdzie rehabilitację, która usprawni jej codzienne życie

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie stawiają czoła chorobom, które zmieniają ich życie na zawsze. Jednak istnieją także takie przypadłości, których dotyka jedynie garstka osób, a ich walka pozostaje często niezauważona. Jedną z takich osób jest Oliwia, która od najmłodszych lat musi zmagać się z rzadką i niezwykle podstępną chorobą.

  Gdy Oliwia była jeszcze niemowlakiem, jej życie razem z jej najbliższymi zostało wywrócone do góry nogami. Wypadek, który wydawał się początkowo niewinny, spowodował pojawienie się guza na jej plecach. Z biegiem czasu zaczął on rosnąć i twardnieć, a rodzice byli tym bardzo zdumieni i przerażeni. Po wielu próbach diagnozy i leczenia Oliwka w końcu trafiła na oddział onkologiczny, gdzie lekarze podjęli się próby zrozumienia, co dolega dziewczynce. Jednak wyniki badań nie przyniosły odpowiedzi, a podejrzenia o różne schorzenia były bezskuteczne. Dopiero dzięki dociekliwości jednej lekarki rodzina dowiedziała się, że Oliwia cierpi na FOP, czyli kostniejące postępujące zapalenie mięśni stawów.

  FOP, to choroba, która zamienia ciało Oliwii w posąg. Stopniowo mięśnie i stawy jej ciała sztywnieją, próbując uwięzić ją we własnym ciele. Każdy upadek czy uraz może spowodować nowe zwapnienia, ból i dodatkowe ograniczenia. Obecnie Oliwia potrzebuje pomocy nawet w wykonywaniu prostych czynności, a blokowane ręce sprawiają, że codzienne czynności stają się coraz trudniejsze.

  Jednak mimo tych trudności, Oliwia nie traci pogody ducha. Chce przebywać wśród dzieci, bawić się i uczyć, a jej rodzice starają się zapewnić jej jak najwięcej wsparcia i opieki. Leczenie jest skomplikowane i czasami frustrujące, ale jej najbliżsi ciągle wierzą, że trwające badania kliniczne przyniosą przełom w leczeniu FOP.

  Dlatego też bliscy proszą o Wasze wsparcie. Darowizny i 1,5% podatku mogą pomóc zapewnić Oliwii niezbędną opiekę i rehabilitację, która pomoże jej zachować jak najwięcej sprawności. Każda pomoc, nawet najmniejsza, jest tutaj bezcenna i sprawia, że rodzina może czuć się mniej samotna w walce z tą przerażającą chorobą.

  Nie mniej, rodzice dziękują wszystkim za życzliwość oraz wsparcie. Oliwia i jej rodzina niezapomnianie docenią każdy gest dobroci i solidarności. Razem możemy sprawić, że walka z FOP będzie łatwiejsza, a Oliwia będzie miała szansę na lepsze jutro.

  Jeśli chcesz pomóc, wejdź na stronę internetową https://www.siepomaga.pl/oliwia-bak i pomagaj, przekazując datek.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com